Connect with us

Spravodajstvo

Je vás na ceste vidieť? Používajte reflexné prvky.

Publikovaný

on

Kampaň spoločnosti Goodyear upozorňuje na nevyhnutnosť používania reflexných prvkov

Bratislava 22. októbra 2014 – Snehová pľušť, klzké cesty, hmla a hlavne tma ráno i skoro večer sú nepríjemné stránky jesenného počasia, s ktorými sa stretne každý, kto vyrazí na cesty či už ako vodič, chodec alebo cyklista. Práve v jesennom a v zimnom období dochádza v dôsledku zníženej viditeľnosti k najčastejším kolíziám automobilov s chodcami. I z tohto dôvodu prichádza spoločnosť Goodyear s kampaňou, ktorej cieľom je upozorniť na prípady, keď môže použitie akéhokoľvek reflexného prvku zabrániť nehode alebo dokonca zachrániť život.

V Európskej únii zomrie každoročne na cestách okolo 30 000 ľudí


40 % všetkých obetí sú zraniteľní účastníci cestnej premávky: chodci, cyklisti, jazdci na mopede i na motorkách. Väčšina z tragických nehôd sa stane práve v zimnom období v ranných alebo vo večerných hodinách, teda v čase, keď sú všetci vystavení riziku, že ich vodiči neuvidia. Autá i cyklisti majú povinnosť svietiť, ale chodci napriek tomu, že sú v cestnej premávke najzraniteľnejší, zatiaľ takúto povinnosť nemajú. Spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia,  ktorá svojimi projektmi dlhodobo podporuje bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky, pripravila pre tohtoročnú jeseň kampaň na podporu zvýšenia viditeľnosti chodcov prostredníctvom používania reflexných prvkov. „Ľudia si pri pohybe na vozovke neuvedomujú možné riziká a napríklad na prechod pre chodcov vstupujú často bezmyšlienkovito. Každý chodec by mal vedieť, že v tmavom oblečení je na ceste v tme takmer neviditeľný. Vodič, ktorý včas chodca neuvidí, nedokáže rýchlo zareagovať a chodcovi sa bezpečne vyhnúť.“ vysvetľuje Katarína Ardová, marketingová koordinátorka spoločnosti Goodyear. Brzdná dráha na suchej vozovke je zhruba 40 metrov a vodič, ktorý ide rýchlosťou 90 km/h potrebuje najmenej 38 metrov (ktoré prejde za 1,5 sekundy) na to, aby si uvedomil nebezpečenstvo a začal reagovať. Je preto veľmi dôležité, aby vodič včas chodca či cyklistu uvidel. Na to dobre poslúži akýkoľvek reflexný prvok, ktorý dokáže odrážať dopadajúce svetlo od reflektorov vozidla až na vzdialenosť 200 metrov.

22. október za Goodyear Deň bezpečnosti

V súvislosti s touto kampaňou vyhlásila spoločnosť Goodyear 22. október za Goodyear Deň bezpečnosti. Pre najmenšie deti predškolského veku pripravila spoločnosť Goodyear v rámci Dňa bezpečnosti zábavnú vzdelávaciu hru pre múdre telefóny a tablety s názvom Goodyear Kids Safety. Prostredníctvom aplikácie si deti zábavným spôsobom precvičia základné pravidlá pre bezpečný pohyb v cestnej premávke, ako je prechádzanie na zelenú alebo používania reflexnej vesty a ďalších reflexných doplnkov. Hra je dostupná zdarma na stiahnutie v AppStore alebo v GooglePlay store.

Spoločnosť Goodyear a bezpečnosť
Bezpečnosť cestnej premávky je základnou hodnotou spoločnosti Goodyear. Vďaka stálym inováciám zostáva Goodyear na čele výskumu a vývoja technológií pneumatík, ktoré garantujú vyššiu bezpečnosť pre vodičov a ich blízkych. Dlhodobou aktivitou spoločnosti sú aj projekty, ktoré prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti najmladších účastníkov cestnej premávky, deti predškolského veku. V rámci projektu Goodyear Bezpečná škôlka bolo takmer 3 000 materských škôl v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku vybavených sadami reflexných viest a ďalšími pomôckami zvyšujúcimi bezpečnosť detí. Pre materské školy registrované v projekte sa naďalej organizujú súťaže a ďalšie vzdelávacie aktivity súvisiace s tematikou dopravnej výchovy. V tomto roku prebehol prvý ročník projektu Spoločne pre bezpečnosť detív v Českej republike, v rámci ktorého bola rozdelená čiastka 36.375 € na projekty zvyšujúce bezpečnosť detí v základných školách.
Spoločnosť Goodyear sa každoročne venuje aj tematike bezpečnej jazdy vodičov. V rozsiahlom celoeurópskom prieskume sa upozorňuje na časté prehrešky a zlozvyky vodičov v rámci celého kontinentu. Súčasťou medializácie témy sú potom rôzne tipy a odporúčania bezpečného cestovania.

Tlačová správa: Goodyear Dunlop Tires Slovakia s. r. o.

Viditeľnosť chodec / vozidlo / reflexné – farebné prvky

Je vás na ceste vidieť?

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri