Connect with us

Testy a recenzie

Jesse James – štýl a kvalita…

Publikovaný

on

Aj naša redakcia nosí Jesse James

Trochu z histórie: Začalo to v 7. triede, keď Jesse James vzal detský bicykel a upravil ho. Dieťa z ulice, ktoré si všetko robí po svojom, nikto mu neverí a zrazu je tu firma West Coast Choppers, za ňou stojí Jesse James a jeho viac ako 200 postavených motoriek na mieru. Každý je unikát, každý má dušu a každý vlastní mimoriadna osobnosť.  I Jesse je mimoriadna osobnosť, jeho posledná manželka bola slávna Sandra Bullock a jeho životný štýl sa odrazil nie len v motorkách, ale i v kolekcii oblečenia, ktoré vystihuje všetko, čo Jesse  v živote robí. A my v redakcii nosíme jeho veci tiež.

Jesse James WorkWear Sherpa Industry jacket
Táto štýlová zimná bunda je odrazom toho, čo motorkári cez zimu nosia. Textilný vrchný materiál je čiastočne vodeodolný a zároveň má svoju charakteristickú pevnosť, presnejšie povedané niečo medzi motorkárskou a konfekčnou bundou. Nehľadajte na nej premodernizované konfekčné prvky, ale skôr jednoduchosť a praktičnosť na denné použitie, spracované v upratanom detaile. Jedinečnosť jej dodáva nezameniteľné logo Jesse James, vo veľmi decentnej veľkosti. Integrovaná kapucňa, jej interiér, ako i interiér  bundy je termoaktívny a určený do treskúcej zimy. Tepelnú odolnosť upevňujú úpletové „harmonikové“ manžety na rukávoch a v páse.  Ako hovorí Jesse: „Všetky použité materiály sú najvyššej kvality, strih, dizajn a účelovosť sú výsledkom rokov strávených v mojom obchode.“

Prax: Tak napríklad ako i rifle v Amerike boli pôvodne vyvinuté na pracovné využitie a dnes sú neoddeliteľným módnym obchodným artiklom, podobne vznikla i konfekcia od Jesseho. Antracitovo šedá farba robí bundu štýlovou a jej praktická stránka je navodená presne na to, čo jej majiteľ potrebuje, výborne sa nosí, hreje ako radiátor a kľudne ju použijem i na motorku. Nemýľte si ju ale s motocyklovou bundou, nemá zosilnené časti na pleciach ani lakťoch. Vpredu sa zapína na zips a lem sa istí tlačidlovými klipmi, disponuje dvoma vonkajšími a jedným vnútorným vreckom. To najpodstatnejšie na záver: cítim sa v nej super.
Cena: 129.99 Eur
Jesse James – Winter Boot
K štýlovej bunde patria ešte štýlovejšie topánky. Celokožené zimné kotníkové topánky Jesse James sú vyrobené z prvotriednej hovädzej kože „supersoft“, čo v praxi znamená síce pevnú, ale veľmi prispôsobiteľnú kožu vašim nohám. Najdôležitejšie je pohodlie a to tu je cítiť na každom mieste. Klasické topánky sú veľmi decentne a presne ušité, na diaľku ich rozoznáte podľa bielej podrážky s jemným červeným lemom. Vyrábajú sa v troch farbách, bledo / tmavohnedej a čiernej. Zaujímavá je i podrážka, ktorá je zlepená z dvoch materiálov, vzorka podrážky nie je žiaden „traktorový“ dizajn, ale jemný vzor s ešte jemnejším priečnymi prúžkami.

Prax: Ľahko obujete, ešte ľahšie vyzujete a to je len jedna z dôležitých vlastností. Prekvapila ma ich výnimočná ľahkosť a zároveň jemnosť. Tá podrážka zospodu je úplne unikátna, jej špeciálne vyvinutý spodok vám garantuje maximálny grip nielen na snehu a ľade, ale i na vyliatom oleji v kamarátovej garáži. Na nohe mi okamžite sadla moja konfekčná veľkosť, čo u amerických produktov nebýva vždy pravidlo. Pri chôdzi skoro nerozoznám túto topánku od letnej. Špeciálne sú i šnúrky, ktoré po zaviazaní pekne držia a nerozväzujú sa pri chôdzi. Pozor, kožu treba pred nosením naimpregnovať a ak sa pre topánky Jesse James  rozhodnete, máte na roky v zime vystarané.
Cena pôvodne: 109,99 Eur, teraz 89.99 Eur

Dovozca / predajca v SR: West Coast Choppers, Holíčska 1, Bratislava, MT: 0919 966 444 www.westcoastchoppers.sk  

 Autor: Vlado Brniak
Článok bol publikovaný v časopise Motomazagín 12/2014.

Nosíme Jesse James

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri