Connect with us

Spravodajstvo

Katriňák a Jakeš zatiaľ na Dakar nemyslia

Publikovaný

on

Dvojica Ivan Jakeš, Jaroslav Katriňák, ktorá v januári štartovala na 29. ročníku prestížneho podujatia Rely Dakar a na najväčšom púštnom dobrodružstve by sa mala zúčastniť aj v roku 2008, zatiaľ na prípravu na jubilejný 30. ročník veľmi nemyslí. Obaja sa v prvej polovici roka sústredia na domáci seriál M-SR v country crosse. Počas uplynulého víkendu bolo prvé podujatie tejto série v Borskom Mikuláši, kde sa predstavil Katriňák v kategórii do E2 a Jakeš v E3.
Skúsenejší z dvojice, ktorému sa tento rok po prvý raz zo štyroch štartov podarilo Rely Dakar dokončiť, a to hneď na vynikajúcom 9. mieste, vo svojej triede v Borskom Mikuláši triumfoval. "Súťaženiu i tréningu sa venujem iba cez víkendy. Cez pracovný týždeň mám dosť práce vo svojej predajni a opravovni motocyklov. Nemám dosť času ani si dostatočne vychutnať dcérku, ktorá bude mať čoskoro tri mesiace. Na Dakar sa spolu s Ivanom začneme pripravovať až po polovici tejto sezóny. Mali by sme v septembri absolvovať tréningový kemp v Maroku a potom jednu rely v Dubaji," povedal pre agentúru SITA 40-ročný Martinčan.
Mladší z dvojice, ktorý vo svojej premiére na Dakare skončil pre poruchu elektroniky predčasne v šiestej etape, zatiaľ nie je so začiatkom sezóny veľmi spokojný. "Hneď na prvom podujatí sa mi veľmi nedarilo. Nevyšiel mi štart a keď som sa pomaly doťahoval na prvú priečku, tak ma súper odstrelil. Rozbil som motorku a poranil som si ľavý členok," skonštatoval pre agentúru SITA vždy dobre naladený Jakeš. Ani on zatiaľ nad Dakarom veľmi nepremýšľa, trošku však trénuje na piesku. "Teším sa do Maroka i na dubajskú rely," dodal Jakeš.2007

Jaroslav Katriňák

Advertisement
Suzuki Suzuki
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri