Connect with us

Spravodajstvo

Katriňák ošľahaný vetrom a pieskom, čakal naň Jakeš

Publikovaný

on

Slovenská motoristická a športová verejnosť s napätím očakávala, ako dopadne piatková 7. etapa na 29. ročníku Rely Dakar zo Zouératu do Ataru pre Jaroslava Katriňáka na stroji KTM po tom, ako sa mu pri všetkých troch predchádzajúcich účastiach práve siedma položka stala osudnou. „Úvod etapy sa Katriňákovi príliš nevydaril. Približne pätnásť kilometrov po štarte totiž spolu s Holanďanom Knuimanom zvolili nesprávny smer a zablúdili mimo vytýčenú trasu. Našťastie, po niekoľkých kilometroch si to uvedomili, dokázali sa vrátiť na miesto vybočenia a pokračovať správnym smerom,“ uviedol podrobnosti Marián Novikmec, manažér Environ Servis Moto Teamu.
Účastníkom vôbec neprialo počasie. Silný vietor spolu s púštnym terénom vytvárali nepríjemnú pieskovú búrku, ktorá postupne silnela. V priebehu rýchlostnej skúšky organizátori z druhého čerpacieho stanovišťa hlásili veľmi nízku viditeľnosť, pri ktorej nemohli vzlietnuť sprievodné vrtuľníky, preto usporiadatelia skrátili 542-kilometrový meraný úsek o 134 km, ktorý jazdci absolvovali len ako presun do cieľového mesta. Katriňák obsadil 19. priečku so stratou necelých päťdesiatich minút. „Posledné kilometre už nikto nešiel naplno. Každý si uvedomoval priveľké riziko pri nízkej viditeľnosti a bez asistencie usporiadateľov a záchranárov. Jazdci toho mali plné zuby. Každý má bolestivo ošľahanú tvár pieskom a vetrom. Motorka išla úplne bezproblémovo. Etapa však bola veľmi náročná, a to najmä pre nekonečné duny a zlé počasie. V takejto situácii sa nedalo jazdiť nadoraz, čo bolo aspoň jednou malou výhodou v ťažkých podmienkach“ uviedol J. Katriňák v cieli. Tam člena medzinárodného MOL Dakar Teamu netrpezlivo vyčkával Ivan Jakeš, ktorý sa s krajanom od štvrtkového rána nevidel, pretože zberný kamión (Jakeš musel v 6. etape pre poruchu elektroniky na svojom motocykli odstúpiť z rely) prišiel až priamo do Ataru, odkiaľ by mal debutant na týchto pretekoch odletieť v sobotu nazad do Európy.
Katriňák v sobotu využije deň voľna na to, aby s bratom a zároveň mechanikom Rasťom vykonal dôkladný servis, vrátane výmeny motora.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri