Katriňák vo 4. etape 18., celkovo je už v dvadsiatke

Slovenský reprezentant Jaroslav Katriňák obsadil vo 4. etape 29. ročníka prestížnej motoristickej púštnej Rely Dakar, ktorá viedla z Er Rachidie do Ouarzazate (celkovo 679 km), v súťaži motocyklov 18. miesto so stratou 54:58 min na víťazného Marca Comu. Tridsaťročný Španiel si utorkovým prvenstvom vybojoval pozíciu lídra súťaže motocyklov, z ktorej zosadil svojho krajana Isidreho Esteve Pujola. Katriňák, ktorý je členom medzinárodného MOL Dakar Team-u, sa v tomto roku dostal druhý raz do elitnej dvadsiatky (v pondelok bol 13.). Štyridsaťročný Martinčan sa posunul o dve priečky aj v celkovom poradí – už je dvadsiaty, keď na Comu stráca 1:31:09 h. Druhý slovenský jazdec na púštnej rely Ivan Jakeš zatiaľ ešte nie je v cieli.
V súťaži automobilov vyhral 4. etapu bývalý úspešný rely jazdec Carlos Sainz na Volkswagene, druhý skončil Juhoafričan Giniel De Villiers na vozidle rovnakej značky a takéto je aj poradie v celkovej klasifikácii.

Výsledky (4. etapa Er Rachidia – Ouarzazate, 679 km, meraný úsek 405 km):

Motocykle: 1. Marc Coma (Šp./KTM) 4:27:54 h, 2. Isidre Esteve Pujol (Šp./KTM) +12:16 min, 3. Cyril Despres (Fr./KTM) +18:56,… 18. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) +54:58.

Celkové poradie (po 4. etape): 1. Marc Coma (Šp./KTM) 10:10:32, 2. Isidre Esteve Pujol (Šp./KTM) +11:50 min, 3. David Casteu (Fr./KTM) +24:20,… 20. Jaroslav Katriňák (SR/KTM) +1:31:09 (z toho 10 min penalizácia).

Automobily: 1. Carlos Sainz (Šp./Volkswagen) 4:07:52 h, 2. Giniel De Villiers (JAR/Volkswagen) +53 s, viac vozidiel zatiaľ nie je v cieli.

Celkové poradie (po 4. etape): 1. Carlos Sainz (Šp./Volkswagen) 9:17:11 h, 2. Giniel De Villiers (JAR/Volkswagen) +1:55 min, viac vozidiel zatiaľ nie je klasifikovaných.