Kohút v Teutschenthali blízko finále

Cez víkend v nemeckom meste Teutschenthal pokračoval už štvrtým kolom seriál majstrovstiev sveta v motokrose v triedach MX1 a MX2. Slovensko na uvedenom podujatí reprezentoval opäť v triede MX2 Martin Kohút (štart. číslo 54). Mladý slovenský motokrosár obsadil v sobotňajšej kvalifikácii výborné 15. miesto, no do nedeľňajších finálových jázd sa opäť nedokázal prebojovať. Do finále totiž postupuje prvých dvanásť jazdcov z dvoch kvalifikácii, plus šesť jazdcov z poslednej kvalifikačnej šance. V tej obsadil Kohút 12. priečku. V oboch nedeľňajších finálových jazdách si najlepšie počínal Francúz Christophe Pourcel, ktorý vyhral pred Holanďanom Marcom De Reuverom a vedúcim jazdcom klasifikácie triedy MX 2 Juhoafričanom Tylom Rattrayom. V triede MX 1 si kraľuje od začiatku sezóny Belgičan Stefan Everts, ktorý si aj Teutschenthali pripísal dve víťazstvá a zisk 50 bodov.

Výsledky:
MX1: 1. Stefan Everts (Belg.) Yamaha 50 b, 2. Kevin Strijbos (Belg.) Suzuki 40, 3. Tanel Leok (Est.) Kawasaki 37

Poradie MS triedy MX1 (po 4 podujatiach):
1. Stefan Everts (Belg.) 192, 2. Tanel Leok (Est.) 152, 3. K Strijbos (Belg.) 138

MX2: 1. Christophe Pourcel (Fr.) Kawasaki 50, 2. Marc de Reuver (Hol.) KTM 44, 3. Tyla Rattray, (JAR) KTM 38

Poradie MS triedy MX2 (po 4 podujatiach): 1. Tyla Rattray 166, 2. Christophe Pourcel 158, Marc de Reuver 152