Connect with us

Spravodajstvo

Konečne sa dočkala aj Hayabusa. Nová Suzuki GSX-R1300 je tu!

Publikovaný

on

Suzuki Hayabusa 2021

Suzuki Hayabusa sa objavila na cestách v roku 1999 a už v prvej verzii sa zaradila medzi hyper-turistické motocykle. Právom sa stala vlajkovou loďou spoločnosti Suzuki Motor Coporation. Druhá verzia prišla v roku 2007 a potom sa v prakticky nezmenená udržala vo výrobe až do tohto roku. Trinásť rokov bez výraznej zmeny potvrdili kvality tohto obľúbeného modelu. S novou sezónou sa však zmien konečne dočkala aj Hayabusa.

Nová Hayabusa. Suzuki Hayabusa.

Nová verzia si zachováva svoj typický dizajn, tento však bol doplnený o výrazné plochy s ostrými hranami. Motocykel tak ku svojej splývavej a sklonenej siluete dostal výrazne agresívnejší výzor.

Dvojfarebná kapotáž opticky odlišuje hlavné telo karosérie, časti okolo otvorov nasávania vzduchu, na bočných krytoch a v zadnej časti. Smerovky zabudované s obrysovými svetlami sú umiestnené na vonkajších okrajoch otvorov pre nasávanie vzduchu, čo je pri modeloch Suzuki novinka.

Motor a výbava

Radový štvorvalec so zdvihovým objemom 1 340 cm3 má elektronicky riadenú škrtiacu klapku ride-by-wire, ako aj nasávacie a výfukové ústrojenstvo upravené pre lepší výkon a krútiaci moment v nízkych až stredných rýchlostiach. Motor, naďalej poskytuje vyšší krútiaci moment a výkon ako ktorýkoľvek iný športový motocykel pri otáčkach motora, ktoré sú bežné pri každodennom jazdení. Je to symbol technickej hrdosti a zdatnosti. Je vyrobený tak, aby poskytoval maximálny dlhodobý zážitok z jazdy.

Motor samozrejme plní emisnú normu Euro5. Nový systém Suzuki Intelligent Ride System (S.I.R.S.) obsahuje SDMS-α, ktorý umožňuje zvoliť si rôzne nastavenia piatich elektronických systémov, vrátane voliča režimu výkonu, trakčnej kontroly, alebo kontroly brzdenia motorom. S.I.R.S. okrem toho ponúka aktívny obmedzovač rýchlosti, ktorý umožní nastaviť jazdcovi rýchlostný limit.

Medzi ďalšie zaujímavé systémy patrí kontrola rozjazdu, tempomat, signalizácia núdzového zastavenia a asistent rozjazdu do kopca. Elektronický riadiaci systém ponúka viacero nastavení pre jazdu v meste, mimo mesta či na pretekárskom okruhu.

Suzuki Hayabusa 2021

Legenda pokračuje

Hayabusa sa stala motocyklovou legendou a či už ako nový alebo ako ojazdený motocykel si našla množstvo fanúšikov. Stala sa spoločníkom na cestách pre mnohých mototuristov a iní ju používajú ako základ na športovú prestavbu. Nájdu sa aj ľudia, ktorí prestavbu tejto legendy pojmu trochu bizarne. Stále však platí, že motocykel žne úspech a pohybuje sa na vrchných priečkach v obľúbenosti. Určite sa teda tešíme na jej ďalšiu generáciu. Predaj sa začne v Európe už koncom februára a postupne sa dostane do celého sveta.

Čakanie na nový model, si môžete skrátiť naším testom predchádzajúcej verzie.

Technické údaje modelu Hayabusa

Dĺžka/šírka/výška: 2180/735/1165 mm
Rázvor: 1480 mm
Svetlá výška: 125 mm
Výška sedadla: 800 mm
Čistá hmotnosť: 264 kg
Motor: Štvortaktný, vodou chladený, DOHC, štvorvalcový
Zdvihový objem motora: 1340 cm3
Vŕtanie × zdvih: 81 mm x 65 mm
Kompresný pomer: 12.5:1
Výkon: 190 koní (142 kW)
Krútiaci moment: 150 Nm
Prevodovka: Šesťstupňová s konštantnou mriežkou
Predné zavesenie kolies: Obrátené teleskopické, s vinutými pružinami a olejovými tlmičmi
Zadné zavesenie kolies: Kĺbové, s vinutými pružinami a olejovými tlmičmi
Brzdy: Brembo Stylema®, štvorpiestikové, dva kotúče, s funkciou ABS vpredu a Nissin, jednopiestikové, jeden kotúč, s funkciou ABS vzadu
Pneumatiky vpredu/vzadu: 120/70ZR17M/C (58W) / 190/50ZR17M/C (73W), bezdušové
Kapacita palivovej nádrže: 20 L

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri