Connect with us

Spravodajstvo

Krádež motocyklov z policajnej garáže na súde

Publikovaný

on

Obvinený v kauze krádeže motocyklov z policajnej garáže v Banskej Bystrici 33-ročný Dušan H. ostane i naďalej vo väzbe. Dnes o tom rozhodol senát Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorý vyhovel prokurátorovi a zrušil uznesenie Okresného súdu o prepustení obvineného z väzby.

Dušana H. a jeho 31-ročného spoločníka Mareka D. stíhajú za vlámanie do objektu garáží Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Začiatkom minulého roka mali odtiaľ obaja ukradnúť desať z dvanástich zaistených motocyklov značky KTM v hodnote 1,7 milióna korún. Prokurátor ich obvinil i z podielnictva, pretože v prenajatej garáži ukryli dve ukradnuté autá značky Octavia v hodnote vyše 620-tisíc korún a kávovar francúzskej výroby za 140-tisíc korún.

Obžalobu na oboch obvinených 10. mája prijal sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici. Zároveň rozhodol o prepustení Dušana H. z väzby, proti čomu prokurátor podal sťažnosť. Odvolací senát krajského súdu uznal dôvody žalobcu za opodstatnené v plnom rozsahu a Dušana H. ponechal vo väzbe i naďalej. Jeho spoločníka stíhajú na slobode. Obom hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

ilustračné

2 komentáre

2 Comments

  1. tomXX

    17. júna 2007 at 10:09

    Odrezat udy. Vsetky.

  2. matoTL

    20. júna 2007 at 9:46

    A to akože dvaju čmajzli 10 motorkiek hej 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri