Connect with us

Spravodajstvo

Krajčí siedmy na ME vo Valencii

Publikovaný

on

Majstrovstvá sveta Superbikov pokračujú tento víkend v Španielskej Valencii, pričom preteky európskeho šampionátu triedy Superstock 600 odjazdili už tradične v sobotu.

Práve v tejto triede štartuje tento rok aj 18-ročný Tomáš Krajčí zo Žiliny štartujúci za TK Racing Team. Pre Tomáša bolo podujatie v Španielsku v tomto roku prvým, preto si v tréningoch a kvalifikáciách predovšetkým zvykal na motocykel a pre neho novú trať.
Aj keď trieda európskych stockov trpí krízou, ktorá sa odrazila v počte dvadsiatich pretekárov, výkon nášho jazdca bol skvelý. Postupne prepracovával z pozadia a stabilnými časmi prekonával svojich súperov. Z 20-členného poľa jazdcov šesť cieľ neviedlo, čo však nijako neznižuje predvedený výkon nášho jazdca, ktorého najrýchlejší čas zaostával len o 1,5 sekundy za najrýchlejším časom víťaza pretekov.

“Po štarte som sa držal vzadu s tým, že sa v tom chaose predo mnou musí niečo stať. A naozaj, v druhej zákrute prišlo ku kolízii asi troch jazdcov,“ povedal nám Tomáš do telefónu hneď ako po pretekoch zložil z hlavy helmu. „Potom som sa snažil držať svoje tempo a nerobiť chyby a práve naopak, trestal som chyby mojich súperov. Mám radosť z tohto výsledku a hlavne z môjho výkonu, oproti tréningom som sa podstatne zlepšil. Ďakujem celému tímu za to, že sa pre nás tohtoročná sezóna začala takto dobre.”

V nedeľu sú na programe obe jazdy Superbikov, svoj svetový šampionát absolvujú aj Supersporty, no celý program uvedie o pol jedenástej svetový pohár triedy Superstock 1000, kde bude z 25. miesta štartovať druhý slovenský reprezentant Tomáš Svitok.

Tomáš Krajčí vstúpil do novej pretekárskej sezóny úspešne (foto: Petr Štola)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri