Spravodajstvo

Kulhavý šiesty na MS MX3 v motokrose v Samokove

Publikovaný

on

V dňoch 28. – 29. júla sa v Bulharsku na motokrosovej trati v Samokove uskutočnilo desiate kolo tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v motokrose kubatúry MX3. Slovenskú motocyklovú federáciu na šampionáte úspešne reprezentoval Josef Kulhavý, ktorý v prvej finálovej jazde obsadil pekné piate miesto. V druhej jazde sa po hromadnom páde prebojoval z 22. pozície na konečnú siedmu priečku. V celkovom poradí zvíťazil Yves Demaria z Francúzska pred Martinom Žeravom z ČR a Svenom Breugelmansom z Belgicka. Josef Kulhavý obsadil 6. miesto. V priebežnom poradí tohtoročného šampionátu vedie Breugelmans pred Demariom a Španielom Alvarom Lozanom. Josef Kulhavý je s 87 bodmi na 14. mieste v celkovej klasifikácii svetového šampionátu MX3.2007