Kulhavý v Chorvátsku ôsmy, Bučenec na 15. mieste

Počas víkendu (7. – 8. 7.) sa na motokrosárskej trati v Mladine v Chorvátsku uskutočnilo ôsme kolo tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v motokrose triedy MX3 spolu s majstrovstvami Európy v motokrose MX2. Slovensko malo zastúpenie v oboch šampionátoch.
V rámci seriálu majstrovstiev sveta obsadil Josef Kulhavý v MX3 po dvoch finálových jazdách výborné 8. miesto (v 1. jazde bol po páde jedenásty, v 2. jazde ho klasifikovali na 7. priečke), čím si pripísal do celkového hodnotenia MS 24 bodov. Tomáš Bučenec si v seriáli majstrovstiev Európy vybojoval v MX2 v Mladine konečnú 15. priečku (v 1. jazde bol po páde 28., v 2. jazde obsadil 11. miesto). V štartovom poli spomenutého európskeho
šampionátu sa predstavil ešte jeden Slovák – Tomáš Šimko, jazdiaci v tomto roku s maďarskou licenciou. V Chorvátsku skončil na 12. pozícii (v 1. jazde obsadil 13. miesto a v 2. jazde 14. priečku).
Podujatie bolo pre slovenských pretekárov vhodnou previerkou pripravenosti pred blížiacim sa najväčším motocyklovým podujatím na Slovensku v tomto roku, ktorým budú majstrovstvá sveta a Európy v motokrose vo Sverepci pri Považskej Bystrici (termín: 21. – 22. júla 2007).2007