Connect with us

Spravodajstvo

Maco Moto Racing Team tretí v Katare!

Publikovaný

on

Historický úspech pre Slovensko dosiahol v sobotu v posledných pretekoch vytrvalostných majstrovstiev sveta v 8-hodinových pretekoch v katarskej Dohe slovenský tím Maco Moto Racing, keď obsadil tretie miesto!

Za slovenský tím v Katare štartovali Jason Pridmore (USA), Jakub Smrž (CZE) a Thomas Hinterreiter (AUT), ktorý nahradil zraneného Austrálčana Warwicka Nowlanda.

Po šiestom mieste v kvalifikácii za náš tím v pretekoch štartoval Jakub Smrž, ktorý sa po niekoľkých kolách prebojoval na druhé miesto za favorita a už majstra sveta, továrenský Suzuki Endurance Racing Team. Smrž doslova uštval francúzskeho pretekára tímu Suzuki Lagrivea, ktorý po páde celkom zničil svoj stroj. Na ďalšie dve hodiny sa na čele usadil slovenský tím prenasledovaný Yamaha Austria Racing Teamom. Na motocykli sa striedali Smrž a Pridmore, no ku koncu sa prejavili problémy s bolesťami chrbta u Jakuba Smrža a do pretekov musel zasiahnuť aj z tréningu zranený Rakúšan Hinterreiter. Po menších problémoch sa slovenský tím prepadol na tretie miesto, ktoré však udržal až do cieľa a to znamenalo postup do prvej desiatky v konečnom hodnotení tohtoročného šampionátu.

Maco Moto Racing Team sa v MS Endurance pohybuje od roku 2003, kedy začal zbierať prvé skúsenosti. Postupne sa prepracoval až na bodované umiestnenia, no častokrát ho pred väčším úspechom zradila technika. Vytrvalostné MS sú náročné nielen pre samotných jazdcov, ale aj pre motocykle, ktoré pri 24, či 8-hodinových pretekoch dostávajú riadne zabrať. Bez továrenskej podpory sa dá v tejto disciplíne ťažko uspieť, no Martin Kuzma, majiteľ a pretekár tímu, ktorý pred šiestimi rokmi nastúpil na túto ťažkú cestu dokázal, že aj v skromnejších podmienkach, kdesi v bratislavskej garáži je aj v dnešnej dobe možné pripraviť motocykle na vynikajúcej úrovni. To presvedčilo aj dvoch majstrov sveta, ktorí do tímu prišli pred sezónnu 2008. Austrálčan Warwick Nowland a Američan Jason Pridmore predpovedali, že slovenský tím privedú na stupne víťazov a ich slová sa v sobotu naplnili. Týmto výsledkom sa slovenský tím zaradil medzi najlepšie tímy šampionátu, ktorý má už takmer 30-ročnú históriu.

Maco Racing Team na pódiu. Zľava Hinterreiter, Pridmore, Smrž a manažérka Denisa Grešková (foto: fimendurance.com)

Maco Moto Racing Team tretí v Katare!

Advertisement

3 komentáre

1 komentár

 1. VladiB

  11. novembra 2008 at 12:30

  Gratulujem, je to úplná bomba…

 2. Risso46

  11. novembra 2008 at 20:56

 3. Clea84

  13. novembra 2008 at 8:55

  Gratulujem! Je to paradny uspech!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri