Connect with us

Podujatia

Majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy v motokrose

Publikovaný

on

Po viac ako osemročnej prestávke, zapríčinenej výstavbou diaľnice, sa po niekoľkých podujatiach národných majstrovstiev, či už v country crosse, alebo naposledy v motokrose, do Sverepca opäť chystá svetová a európska špička motokrosárov. V dňoch 21.-22. júla 2007 sa na novej trati v Národnom kros centre Sverepec uskutočnia Majstrovstvá sveta v motokrose jednotlivcov triedy MX3 a Majstrovstvá Európy v motokrose triedy MX2. Slovenská motocyklová federácia poverila usporiadaním uvedených podujatí dlhoročného, skúseného usporiadateľa Združenie Pobys Považská Bystrica. Napriek tomu, že podmienky prípravy a priebehu svetových motokrosových podujatí sa za posledné roky veľmi zmenili, na scénu vstúpili silné promotérske firmy ako v tomto prípade Yuthstream Action Events zo Španielska, všetci pevne veríme, že sa Pobys-u celá organizácia vydarí a že pripravia pre jazdcov a motokrosových priaznivcov vrcholné športové podujatie.

K dnešnému dňu figuruje v štartovných listinách 124 jazdcov z 22 krajín sveta. Z toho je na Majstrovstvá sveta prihlásených 48 jazdcov a na Majstrovstvá Európy 76 jazdcov. Svetového podujatia sa vo Sverepci zúčastnia všetci prví traja jazdci priebežného poriadia šampionátu: 1. Sven Breugelmas (Bel.), 2. Yves Demaria (Fr.), Christophe Martin (Fr.). Na Európsky šampionát sú o.i. prihlásení i prví dvaja jazdci priebežného poradia 1. Deny Philippaerto (Tal.), 2. Khounsith Vongsana (Fr.).

Zo slovenských jazdcov a jazdcov štartujúcich s licenciou SMF sú na Majstrovstvá sveta prihlásení nasledovní jazdci: Josef Kulhavý ( št. č. 150) , Peter Pipich
( št.č. 180), Tomáš Pavlovčík (št.č.100) a český jazdec jazdiací s licenciou SMF Dávid Kulhavý (št. č. 179).
Tomáš Pavlovčík sa pôvodne z MS odhlásil z technických dôvodov, avšak možnosť postaviť sa na štart svetového šampionátu bola silnejšia a Tomášovi sa podarilo zabezpečiť si svoju techniku tak, aby sa mohol do štart.listiny MS vrátiť.

Pôvodne mali na MS vo Sverepci štartovať i ďalší dvaja slovenskí jazdci Andrej Bilčík a Radek Bohuslav, avšak Andrej sa počas tréningovej prípravy zranil atak vo Sverepci štartovať nemôže. Radek Bohuslav je spolu so Štefanom Svitkom nominovaný na I. Európske hry neolympijských športov, ktoré organizuje Ukrajinské ministerstvo športu v Kyjeve presne v termíne konania motokrosového šampionátu vo Sverepci. K uvedeným hrám bude zverejnená samostatná tlačová správa, nakoľko výprava SR má zastúpenie nie len v motocyklovom športe, ale i v kulturistike a fitnes, tanečnom športe, zápasení Alysh. Výpravu zabezpečuje MŠ SR ? sekcia štátnej starostlivosti o šport.

V štartovnej listine Majstrovstiev Európy MX2 má SMF zastúpenie v šestici jazdcov : Tomáš Bučenec ( št.č.15), Martin kohút (št.č.187), Štefan Cirbus (št.č. 191) a dnes prihlásený mladý jazdec Patrik Juhász. Šestica je doplnená o dvojicu zahraničných jazdcov štartujúcich s licenciou SMF a to Belgičan Tommy Rau (št.č. 188) a český jazdec Jiří Kotrla (št.č.811). Lukáš Vančo (št.č.190) sa z podujatia pre zranenie ospravedlnil.


Všetky informácie k predmetným šampionátom vo Sverepeci je možné získať na oficiálnej stránke www.mx3.sk, kde sa nachádza i akreditačný formulár pre novinárov, ktorí majú záujem podujatia sa zúčastniť.
Usporiadateľ Združenie Pobys Pov.Bystrica pripravuje pred MS tlačový biefing, ktorý sa uskutoční dňa 18.07.2007 o 10.00 hod. v Bratislave. Bližšie informácie budú zaslané v samostatnej pozvánke. Na briefingu sa zúčastnia i zástupcovia slovenských jazdcov štartujúcich vo Sverepci.

Sekretariát SMF

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri