Connect with us

Podujatia

Majstrovstvá sveta enduro, Krompachy 1. ? 2.9.2007

Publikovaný

on

Svetoví i európski jazdci terénnych motocyklových súťaží poznali ešte pred pár rokmi Slovensko hlavne kvôli Považskej Bystrici a Národnému kros centru vo Sverepci, kde sa konali viaceré podujatia ME, MS v motokrose, endure či ISDE. Vlani však cestovali do novej lokality na východné Slovensko, kde našli veľmi dobré zázemie i náročné trate vo Volovských vrchoch a blízkom okolí. Minuloročné podujatie seriálu MS 2006 v Relax centre Plejsy pri Krompachoch nebolo len prvou lastovičkou v itinerári svetového šampionátu. Aj v tomto roku sa počas prvého septembrového víkendu môžeme opäť tešiť na zvučné mená svetových jazdcov, ktorí budú bojovať o predposlednú sadu bodov do celkového hodnotenia sezóny 2007. Tohtoročné podujatie Majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutoční v dňoch 1.-2. septembra 2007 organizačne zabezpečuje, na základe poverenia SMF,  SC enduro Košice v spolupráci s mestami Krompachy a Spišské Vlachy, motokrosovým klubom Spišké Vlachy a svojimi reklamnými partnermi. Záštitu nad tohtoročným svetovým šampionátom prevzal Minister obrany SR p.František Kašický.
Vlani sa v Krompachoch  predstavilo 89 pretekárov, avšak teraz organizátori evidujú viac ako sto prihlášok, čo naznačuje, že o naše podujatie je veľký záujem. Riaditeľ pretekov Peter Lazar si to vysvetľuje nielen pozitívnym ohlasom z minulého roka, ale aj tým, že za veľkou mlákou, kde sa uskutočnili posledné dve podujatia šampionátu,  nebolo veľa európskych jazdcov. Tým momentálne chýbajú body, ktoré sa budú snažiť vyjazdiť práve na krompašskom podujatí. Väčšina jazdcov si vlani pochvaľovala trať i testy, no niekoľko výhrad mali k extrém testu. ?Na prvý pohľad sa mohol zdať ľahší, lebo nebol extrémny a jazdci ho dokázali zvládnuť. Na druhej strane bol postavený tak, aby ho pretekári absolvovali plynulo a rýchlo. Samotná trať však bolo dosť náročná, oberala jazdcov o sily a extrém splnil svoj účel. Počas tohtoročných pretekov bude extrém test obtiažnejší, ale nie až tak, aby sa nedal prejsť. Testy sme situovali to tých istých lokalít a príliš by sa nemali meniť, ale predsa sme pripravili niekoľko zmien, ktoré by mali trať ešte zatraktívniť,? povedal riaditeľ pretekov Peter Lazar.
Jazdci absolvujú počas siedmich hodím v sedle motorky tri a pol kola, pričom v poslednom polkole najskôr prejdú extrém test a potom enduro test, po ktorom bude nasledovať cieľ. ?Oslovili sme našich skúsených pretekárov Jána Hrehora, Ivana Jakeša a Jara Katriňáka s tým, aby po oba dni prešli celú trať ako predjazdci spoločne s  inšpektorom trate Giovanim Salom. Ich jazda by mala byť spestrením pre divákov, ktorí budú čakať na hlavný chod oboch súťažných dní. Perličkou je, že v štartovom poli máme aj dvoch jazdcov z trošku netradičných krajín, Kolumbie a Brazílie,? dodal P. Lazar.
V rámci sprievodného programu svetového šampionátu vystúpi vo štvrtok v Krompachoch skupina Desmod, v piatok podvečer okolo 18.00 sa uskutoční autogramiáda svetových jazdcov, po ktorej sa predstaví motocyklový kaskadér spoza rieky Moravy.
            V štartovom poli nebudú chýbať ani slovenskí a českí pretekári. V súčasnej dobe  z našich reprezentantov pravidelne jazdí majstrovstvá sveta len Juraj Dozsa, ktorý nebude chýbať v triede E1 ani v Krompachoch. V priebežnom poradí svetového šampionátu triedy E1 je Juraj na 10.mieste . Z ďalších našich jazdcov štartujúcich v Krompachoch je potrebné menovať Štefana Svitka v triede E3, ktorý je v súčasnej dobe na 3.mieste v priebežnom poradí Majstrovstiev Európy, či domáceho Roberta Kapajčíka, štartujúceho v triede junior, ktorý je v ME v triede E1 junior na 5.mieste v priebežnom poradí. Obaja menovaní jazdci už majú skúsenosti so štartom v tohtoročnom svetovom šampionáte. Uvedená trojica, spolu so Zlatkom Novosádom, ktorý bude štartovať v triede E2, sú dlhoročnými reprezentantmi SR v disciplíne enduro a viac násobný účastníci medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže. Okrem menovaných jazdcov si svoje jazdecké umenie so svetovou špičkou zmerajú i ďalší slovenskí jazdci : v triede E1 Thomas Hostinský, v triede E3 Ladislav Bolebruch, v triede junior Adam Šipikal, Miroslav Ševela, a  Peter Králik.  V štartovom poli MS v Krompachoch sa predstaví i trojica jazdcov z ČR, ktorí jazdia s licenciou SMF : E2 Rokyta Vladimír, E3 Škuta Miloslav a v triede junior Marek Borák.

JAZDCI  SMF PRIHLÁSENÍ NA MS ENDURO KROMPACHY 2007:

E1:      Juraj Dozsa                    št.č. 21
           Thomas Hostinský         št.č. 52

E2:      Zlatko Novosád             št.č. 81
           Vladimír Rokyta(ČR)    št.č. 82

E3:      Štefan Svitko                 št.č. 21
            Ladislav Bolebruch       št.č. 74
            Miloslav Škuta (ČR)     št.č. 72

Junior: Róbert Kapajčík            št.č. 12
             Adam Šipikal               št.č. 60
             Peter Králik                  št.č. 49
             Miroslav Ševela           št.č. 59
             Marek Borák (ČR)       št.č. 39

2006 MAXXIS FIM Enduro World Championship
Krompachy(Slovakia), 01/02 september 2007

ŠTVRTOK, 30.8.

08:00

Zahájenie činnosti sekret. podujatia

13:30 ? 18:00
14:00

Otvorenie tréningovej trate
Otvorenie press centra

18:00

Stretnutie organizátorov s prezidentom JURY

PIATOK, 31.8.

08:30 ? 10:00
09:00

Otvorenie tréningovej trate
1. zasadnutie JURY

11:00

Prehliadka trate

10:00-12:00

Administratívna prebierka

14:00-17:00

Technická prebierka

19:00

2.  zasadnutie JURY

SOBOTA, 1.9.

09:00

ŠTART

Okamžite po dojazde posledného jazda ? prví traja z každej triedy

Dekorovanie víťazov promotéreom MS

19:00

3. zasadnutie JURY

NEDEĽA, 2.9.

09:00

ŠTART

Okamžite po dojazde posledného jazda ? prví traja z každej triedy

Dekorovanie víťazov promotéreom MS

17:00

4. zasadnutie JURY

Max. 2 hod. po dojazde posledného jazdca

Oficiálne dekorovanie víťazov

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri