Connect with us

Spravodajstvo

Megafotografická retrospektíva z EWC 8H Slovakia RING

Publikovaný

on

Prvé preteky FIM MS vytrvalostných pretekov motocyklov (EWC) v histórii okruhu SLOVAKIA RING sú za nami. Keďže záverečnú správu sme vám priniesli ešte v nedeľu, teraz vám ponúkame fotografickú retrospektívu toho, ako to na okruhu v sobotu 24. júna vyzeralo. Máme pre vás atmosféru z boxov, pri výmene jazdcov, pneumatík, pozrite sa ako takáto mašina v sekundách  natankuje 24 l paliva, ale aj to, ako motomaxx Racing Team menil hneď v prvej hodine prevodovku.

Fotografie z okruhu vám odhalia rôznorodé jazdecké štýly pilotov z celého sveta, ale aj to, že slovenský divák moc o tieto majstrovstvá sveta neprejavil záujem a sedadlové tribúny boli poloprázdne, dokonca prírodné tribúny skoro prázdne.

Na trati aj v boxoch sa tu zvádzali súboje, deň sa zmiešal s tmou, pretek začínal o 13.30h a končil o 21.30 h. Myslím, že na Slovakia Ringu sa odohrala najväčšia motocyklová udalosť od jeho otvorenia, my sme boli pri tom a toto bol pre nás jeden z najúžasnejších športových zážitkov vôbec.

Videá zo zastávok v boxoch hľadajte na našom FB: Motocykel.sk  / Motomagazín

Autor: Vlado Brniak

 

8 Hours SV RING – megaalbum z 24. júna

Advertisement

2 komentáre

2 Comments

 1. papi

  28. júna 2017 at 10:38

  😈  👍  Vladi, ale sa ti fotilo, keď  vývojky takto zlacneli … 😁 
  Dobrý materiál, čo sme neboli, aspoň dačo… 👍 

 2. ahojko

  28. júna 2017 at 17:36

  Pre SK motorkarov co sa o motosport zaujimaju to musel byt raj na zemi, mat to na tzv. zadnom dvore. Ja som laik, ale vsimol som si u niektorych to mnozstvo minut v pit boxoch. Vitazi mali priemerne kolo za 129 sekund, a v pit boxe stravili skoro najmenej casu(treti). Tam sa veru podla mna ukazala naozaj spolahlivost strojov ako hadam najdolezitejsia cast preteku. Traja vitazi aj tri najkratsie casy v pitboxe.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri