Connect with us

Spravodajstvo

MM SR V MOTOKROSE JEDNOTLIVCOV „SMX CUP 2014“

Publikovaný

on


LOVČICA, 15.6.2014:

Štvrté podujatie sezóny 2014 sa uskutočnilo na tradičnej prírodnej trati v Lovčici neďaleko Žiaru nad Hronom. Zúčastnilo sa ho 81 jazdcov z Maďarska, Ukrajiny, Čiech a Slovenska. Slnečné počasie spôsobovalo rýchle vyschýnanie trate, kvôli čomu bol zvolený harmonogram pretekov s častejšími prestávka na polievanie. Jazdci si pochvaľovali výbornú organizáciu a diváci zasa vydarené súboje vo väčšine kategórii.

Kategória MX85
sa vyznačovala dvojnásobným rýchlym štartom pre Jaroslava Dubóciho z Košíc (MAXX SPORT CLUB SLOVAKIA). Svoje postavenie si však ani v jednej z finálových jázd neudržal až do konca, keď podľahol dvakrát víťazovi Šimonovi Joštovi (OSIČKA – PFELI MX TEAM) a raz tretiemu Jozefovi Posluchovi (POPPER RACING TEAM). To z neho urobilo nakoniec druhého na stupienku víťazov. Nešťastie sa lepilo na päty Jozefovi Posluchovi, ktorý v druhej jazde hneď po štarte spadol a musel sa dopredu prebíjať celkom zozadu.

Juniorská kategória
ponúkala pekné momenty pri sledovaní ako si Tomáš Kohút (SMX TEAM) chránil svojeprvenstvo pred druhým Denisom Polášom a tretím Akosom Rozgonyim (HUN).

V kategórii MX4
 jednoznačne dominoval Petr Dokopil (KRTZ team), ktorý v prvej jazde musel zdolať druhého Róberta Flendrovského (DEROMETAL team) a v druhej jazdce musel predbehnúť Petra Pipicha (Motoklub Medzibrod), ktorý mal výborný štart. Tretie miesto celkovo obsadil Pavol Strnisko (STK-Pezinok) a Peter Pipich skončil na 5. mieste.

Top trojka
v rámci kategórie MX4 nad 50 rokov dopadla víťazne pre Štefana Juráša, s druhým miestom odchádzal Ivan Rusnák a tretí skončil Ukrajinec Vladimír Zavadetsky.

Triumfálne dve finálové jazdy
v MX1 systémom štart-cieľ predviedol Martin Žerava (HP moto team). V oboch finálových jazdách bol na druhom mieste Jiří Čepelák (SMX team) a tretí skončil Michal Votroubek (BVelektronik). Víťazná trojka MX1 týmto poputovala celá do Čiech.

Výbornú formu
ukazoval v Lovčici Tomáš Šimko (SMX team), ktorý sa celý čas držal medzi vedúcimi jazdcami. V prvej jazdce ho v poslednom kole zdolal víťaz kvalifikácie Erik Huggecz z Maďaska (Motoman team), v druhej sa však nedal a triedu MX2 celkovo zvíťazil. Erikovi potom patrila druhá priečka a tretie miesto obsadil Tomáš Paul.

Nasledujúce podujatie SMX CUP-u 2014

 sa bude konať  6. 7. 2014 vo Veľkých Uherciach. Dovtedy si môžete ešte užiť Majstrovstvá Európy v kategóriách EMX open, EMX65, EMX85 v Šenkviciach už v nasledujúci víkend (28. – 29 . 6. 2014).

 

Autor foto: Vladislav Baniari
Autor TS: Radka K. Mazáková
sekretariát SMF
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 46 / 2014, 16.06.2014

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri