Connect with us

Testy a recenzie

Modeka Ventura GT – výborná kvalita v atraktívnom balení

Publikovaný

on

Motooblečenie z produkcie nemeckej značky Modeka je súčasťou nášho redakčného šatníka už druhú sezónu a doteraz môžeme hovoriť len o spokojnosti s kvalitou tohto oblečenia. Najnovšie sa nám do rúk dostal univerzálny turistický komplet Ventura GT.

Špičkový turista a každodenný univerzál
Ventura GT je spolu s kompletom AFT-Touring na absolútnom vrchole v ponuke výrobcu a už na prvý pohľad máte z neho dobrý pocit a viete, že je to presne ten typ oblečenia, ktorý spoľahlivo ochráni vašu telesnú schránku počas dobrodružnej turistiky niekde na opačnom konci kontinentu. Vďaka komfortu a množstvu ochranných prvkov však po ňom radi siahnete aj na každodenné jazdenie alebo kratšie výlety. Atraktívny dizajn, kvalitné materiály, výborná úroveň dielenského spracovania, dostatok ochranných prvkov a množstvo umne vyriešených odkladacích vreciek sú hlavné prednosti tohto kompletu. Do celkového dizajnu sú potom veľmi umne zakomponované početné odolné reflexné pásky 3M Scotchlite a máte istotu, že ste dobre videný protiidúcim vozidlom prakticky z každého uhla.

Oblečenie do každého počasia
Kvalitné materiály a vynikajúco vyriešený ventilačný systém je zárukou, že sa budete dobre cítiť v každom počasí. Vonkajší povrch bundy tvorí kombinácia osvedčených materiálov Polyamid 500 D a Cordura 1000 D, ktoré sa okrem vysokej odolnosti voči vetru a vode vyznačujú aj vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a ľahko sa zbavujú nečistôt. Vnútro potom tvoria ešte ďalšie dve vrstvy oblečenia. Vode odolná membránová vložka SympaTex Z-Liner je zvonku prakticky vodotesná, no zvnútra spoľahlivo odvádza pot a pomáha udržať príjemnú vnútornú klímu. V prípade častého jazdenia v chlade je tu potom klasická tepelná vložka. Naopak, v prípade jazdenia v horúcom počasí má jazdec k dispozícii prepracovaný ventilačný systém Airvent a po rozopnutí vetracích zipsov na rukávoch a nohaviciach vzniká pod oblečením príjemná klíma. Dodatočné ventilačné panely sú ukryte na náprsných vreckách (Air Draft Technology) a po ich rozopnutí vzniká veľká plocha, ktorá pomáha schladiť jazdca v horúcom počasí. Ďalšia dvojica zapínateľných otvorov, ktorá odvádza horúci vzduch je na chrbte.

Bezpečnosť na prvom mieste
Z pohľadu ochrany jazdca je Ventura GT vybavená naozaj vzorne a kompletnú sadu certifikovaných CE chráničov z dielne renomovaného nemeckého výrobcu SAS-Tec nájdete na ramenách, lakťoch, chrbte a v prípade nohavíc na kolenách a bedrách. Svojím tvarovaním nijako neovplyvňujú komfort nosenia, aj keď v prípade chrbtového chrániča to chvíľu trvá. Ak máte bundu odloženú v chladnom prostredí, tak chrbtový chránič stvrdne a pokiaľ sa opätovne nezohreje na telesnú teplotu, tak sa neprispôsobí jazdcovmu chrbtu. Na druhej strane, trvá to len minútu – dve, a potom je všetko v poriadku.

Miesto pre všetko dôležité
Bunda aj nohavice ponúkajú dostatok uzatvárateľných vreciek a odkladacích priestorov. V prípade bundy je ich šesť z toho tri vodotesné a ďalšie štyri sú na nohaviciach. Zipsy na vodotesných vreckách sú umiestnené tak, aby bol uložený predmet nevypadol aj v prípade, že zabudnete zatiahnuť zips. Na vecí, ktoré potrebujete mať rýchlo k dispozícii výborne poslúži dvojica postranných vreciek na nohaviciach a v prípade, že potrebujete ukryť v bunde niečo objemnejšie (napr. fľašu s vodou), tak môžete využiť uzatvárateľné vrecko na chrbte bundy.

Výborná kvalita za prijateľnú cenu
Modeka opäť ukázala, že dokáže ponúknuť výbornú kvalitu za prijateľnú cenu. Spĺňa presne to čo sľubuje a v absolútnom pohodlí a suchu vás dostane tam kam máte namierené. Výrobca ponúka tento komplet v širokej palete veľkostí vďaka kombinácii rôznych veľkostí bundy a nohavíc presný „fit“ nájdu aj vyložene atypické postavy.

Plusy: atraktívny dizajn, použité materiály, výborné odvetranie, množstvo úložných priestorov, široké využitie odolných reflexných polepov, kompletná výbava chráničov
Mínusy: chrbtový chránič v odloženej bunde v chlade stuhne

Modeka Ventura GT

Cena: Bunda / nohavice: 299,90 Eur / 209,90 Eur
Zloženie: Polyamid 500D, Cordura 1000D, SympaTex Z-Liner
Protektory: CE chrániče (kolená, bedrá, ramená ,lakte chrbát)
Farby: čierno-šedá / svetlá šedá-čierna
Veľkosti: XS – 4XL (KM – K5XL skrátené a predĺžené nohavice)
Homologizácia: CE EN 1621-1

Oblečenie zapožičal: Modeka Czech Trade s.r.o.

Text: Miro Tamáši, foto: Vlado Brniak

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 7-8/2013 Janka

Modeka Ventura GT – výborná kvalita v atraktívnom balení

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri