Connect with us

Spravodajstvo

Moto Guzzi novinky na sezónu 2022

Publikovaný

on

Moto Guzzi V85 TT Guardiad’Onore

Klasickú taliansku značku Moto Guzzi netreba snáď nikomu predstavovať. Aj keď nepatrí k main streamu (alebo našťastie tam nepatrí), svoje stabilné miesto u istej skupiny motorkárov má. A to je len dobre, pretože je to práve Guzzi, ktoré je v záplave masových motoriek tým povestným korením a exotikou zároveň. A toho sa drží aj v aktuálnej sezóne, na ktorú nám predstavila niekoľko noviniek a zároveň aj jednu oko lahodiacu limitku.

Moto Guzzi V7

Aktuálna generácia bestselleru V7 bola uvedená na trh pred rokom, ale už dnes dostáva menší update vo forme dvoch úplne nových farieb pre verziu Stone. V7 poháňa 850 ccm motor s výkonom 65k. Mimochodom je to práve Stone, ktorá je tá pohodlnešia a lepšie vybavená verzia. K tej si môžete vybrať zo spomínaných nových farieb, ktoré nesú typické talianske názvy: Giallo Metallico a Grigio Alluminio. Tie doterajšie, Nero Ruvido a Arancione Rame, ostávajú samozrejme naďalej v ponuke.

Ak sa rozhodnete pre klasickú verziu Special, tak si môžete vybrať len z dvoch farieb: Blu Formale a Grigio Casual. Cena Moto Guzzi V7 Stone je u autorizovaných dílerov za cenu 8899 €, kým V7 Special stojí 9499 €.

Moto Guzzi V85 TT

Aj tento modelový rad Moto Guzzi V85 TT dostal na tento rok pár zmien. Toto dnes už klasické cestovné enduro si síce ponechalo osvedčenú techniku, a teda nateraz ju meniť nebude, avšak podobne ako pri V7 prináša zmenu vo farbe. Odteraz si môžete túto motorku objednať vo farbe Verde Altaj. Táto legendárna farba talianskeho výrobcu motocyklov teraz dopĺňa jednofarebnú verziu Nero Etna a farebné kombinácie Giallo Mojave a Rosso Uluru (táto kombinácia obsahuje červený rám a držiak masky).

Základné prevedenie Moto Guzzi V85 TT dostanete za cenu 11999 €, kým viacfarebné verzie „Evocative Graphics“ zaplatíte 12299 €.

Moto Guzzi V85 TT Travel

Bokom neostala ani cestovateľská verzia Moto Guzzi V85 TT Travel. Tá má od výrobcu okrem nápadnejšej grafiky aj bohatšiu základnú výbavu. Travel je teraz k dispozícii aj v novom farebnom vyhotovení Grigio Grigna. To spoznáte hneď, a to vďaka novej grafike na bočnej kapotáži a nádrži. Do sériovej výbavy vám teraz výrobca pribalí aj vyšší a tým pádom aj účinnejší predný štít Touring, bočné kufre Urban, rukoväte s vyhrievaním alebo „multimediálnu platformu“ Moto Guzzi MIA. Tá, ako by ste čakali, vám umožní spárovať váš smartphone s motorkou. Ďalej vo výbave nájdte aj centrálny stojan a čidlo tlaku v pneumatikách. Základná cena tohto modelu Moto Guzzi V85 TT Travel je 12999 €.

Moto Guzzi V85 TT Guardiad’Onore

A teraz k tej spomínanej limitke. Tou je práve V85 TT Guardiad’Onore, ktorá sa do predaja dostane už počas druhého mesiaca 2022. Ak sa povie limitovaná edícia, tak je jasné, že výrobca nevyrobí viac kusov, ako dopredu deklaruje. V tomto prípade sa jedná o 1946 kusov. Pýtate sa prečo práve toľko? Je to totiž rok , v ktorom začala značka Moto Guzzi spolupracovať s Reggimento Corazzieri. Teda strážnou jednotkou, ktorá sprevádza talianske prezidentské konvoje. A cena? Moto Guzzi V85 TT Guardiad’Onore vás v prípade záujmu bude stáť 12799 €.

Moto Guzzi V9

V9 bude jediný modelový rad, ktorý v tomto roku nedostane vylepšenia alebo nové prvky výbav. Na druhej strane si tu výrobca pripravil iné prekvapenie – znížené ceny. Moto Guzzi V9 Bobber môže byť váš už za 9499 €, model V9 Roamer za rovnakú cenu 9499 € a za špecialitku V9 Bobber Centenario si priplatíte len o 100 EUR viac, teda 9599 €. Jeho počty sú však limitované.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri