Connect with us

Spravodajstvo

Sto rokov Moto Guzzi

Publikovaný

on

Pri príležitosti stého výročia značky Moto Guzzi si v Mandello del Lario pripravili pre fanúšikov dve prekvapenia. Prvým je akcia GMG – Giornate Mondiali Moto Guzzi (Svetové dni Moto Guzzi) a druhým je špeciálna edícia motocyklov.

GMG – Giornate Mondiali Moto Guzzi

Svetové dni Moto Guzzi boli naposledy zorganizované v roku 2011 pri príležitosti 90. výročia značky. Podujatie, ktoré vždy prilákalo desiatky tisíc majiteľov a fanúšikov značky sa uskutoční 9.-12. septembra 2021 priamo v Mandello del Lario. Práve v tomto meste Moto Guzzi sídli od svojho založenia 15. marca 1921 do dnes. Očakávaný je bohatý program, prehliadka modelov a návštevníkom by mal byť prístupný aj aerodynamický tunel, ktorý bol postavený ako prvý svojho druhu v segmente motocyklov.

Špeciálna edícia modelov

Samozrejmosťou pre okrúhle výročie je špeciálna edícia modelov. Pri tejto špeciálnej príležitosti Moto Guzzi vyrobí obmedzenú sériu svojich modelov v špeciálnej farebnej kombinácii. Centennial Livery, ako ju výrobca nazval, bude v ponuke pre modely V7, V9 a V85 TT len v priebehu roku 2021.

Exkluzívne farebné prevedenie čerpá inšpiráciu z histórie a najmä z osemvalcového modelu z roku 1955, ktorý dokázal za 50 sekúnd nabehnúť na rýchlosť 280 km/h. Pôvodný V8 mal železnú nádrž v saténovom lesku doplnenú zelenou kapotážou a sedlom s koženým poťahom. U rovnakej farebnej kombinácie ostal aj model 350 Bialbero, ktorý má na konte obdivuhodný rekord deviatich, po sebe idúcich titulov (5 jazdeckých a 4 konštruktérske) v rokoch 1953 až 1957 v Majstrovstvách sveta GP.

Práve tejto farebnej kombinácie sa držali v Moto Guzzi aj pre špeciálnu edíciu modelov. Môžeme sa teda tešiť na matný povrch, metalické farby a sedlo potiahnuté materiálom vo farbe prírodnej kože. Čerešničkou na torte je logo Moto Guzzi 100 na prednom blatníku.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri