Connect with us

Spravodajstvo

Motocyklový víkend SMF : 8. – 9. mája 2010

Publikovaný

on

1. Medzinárodné majstrovstvá SR a Malokarpatský pohár v motokrose vo Sverepci.

Počas nastávajúceho víkendu ožije po prvý krát v tomto roku motocyklový areál NKC Sverepec, kde sa v sobotu 8. 5. 2010 uskutoční štvrté podujatie seriálu Malokarpatského pohára a následne v nedeľu 9. 5. 2010 druhé podujatie Medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose. Usporiadateľský Corss team Pov. Bystrica pod vedením Mariana Duchoňa napriek nepriaznivému počasia pripravil pre jazdcov štartujúcich na uvedených podujatiach technický náročnú trať. Pre divákov je okrem športového zážitku na nedeľu pripravené i zlosovanie vstupeniek o hodnotné ceny. Program oboch súťažných dní začína o 8:30 hod. dopoludňajšími tréningami, po obedňajšej prestávke je štart prvej finálovej jazdy v sobotu i v nedeľu na programe o 13:00 hod.

Bližšie informácie: Marián Duchoň 0905/280 952
__________________________________________________

2. Medzinárodné majstrovstvá SR enduro – Brezno, 8. – 9. 5. 2010

Tohtoročný seriál MM SR Slovenského pohára a pohára SMF v country crosse a endure pokračuje tento víkend tretím podujatím klasického endura v Brezne. Už tradične uvedené podujatie organizačne zabezpečuje Belko moto team Brezno pod vedením Petra Belka, ktorý pripravil okruh trate o dĺžke cca 45 km s dvoma časovými kontrolami – bez servisu v blízkosti depa, kde bude cross-test a časovku so servisom v ktorej bude enduro test. Depo súťaže je umiestnené v blízkosti mesta Brezno v lokalite Lúčky. Nakoľko sa jedná o podujatie klasického endura, štart nie je hromadný, štartuje sa po dvojiciach, pričom štart prvých jazdcov je v sobotu i v nedeľu o 9:00 hod. Jazdci triedy dorast absolvujú v rámci súťaže dva okruhy, jazdci tried Pohára SMF (hobby) a MM SR veterán pôjdu 3 okruhy a jazdci tried E1, E2, E3 Slov. pohára a MM SR majú v sobotu a v nedeľu na programe okruhy 4. Podľa informácie od usporiadateľa je po súčasných výdatných dažďoch trať dosť náročná, t.j. na jazdcov čaká v Brezne “ozajstné enduro”.

Bližšie informácie: Peter Belko 0918/382 823
__________________________________________________

3. Medzinárodné majstrovstvá SR v triale – Nowy Targ, 8. – 9. 5. 2010

Počas víkendu pokračuje i seriál MM SR v triale druhým podujatím v poľskom Nowom Targu. Uvedený náš šampionát sa uskutoční v rámci majstrovského podujatia Poľska. Uvedené podujatia v zahraničí sú tento rok organizované na základe dohody okolitých federácii a na základe snahy ŠK trialu SMF o skvalitnenie úrovne podujatí ako u nás, tak i v zahraničí. Prvým podujatím seriálu na Slovensku bude podujatie v Nitre v dňoch 5. – 6. 6. 2010, kde sa zase predstavia jazdci z Maďarska, Poľska a ČR. Tento víkend sa v Poľsku predstaví cca 15 slovenských jazdcov, ktorí budú bojovať nie len o body do MM SR ale i do Majstrovstiev Poľska.

Bližšie informácie: Peter Osúch, viceprezident SMF pre trial 0903/795 473.
__________________________________________________

Tlačová správa SMF č. 22/2010

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri