Connect with us

Spravodajstvo

MP FURTOM racing na Hungaroringu

Publikovaný

on

Počas uplynulého víkendu sa konal prvý závod UEM Alpe Adria Road Racing Championship 2007 na Maďarskom Hungaroringu. O majstrovské body do tohto šampionátu sa bojovalo v 6 triedach, medzi ktoré patrí aj 125SP.

V Piatok poobede sa jazdila prvá kvalifikácia. Konkurencia sa zišla početná a kvalitná, 37 jazdcov v triede 125SP je skutočne rekordný počet na Hungaroring. V prvom tréningu obsadil Michal 3.miesto za talianmi Galbuserom a Marturiellom. V sobotu v druhej kvalifikácii kvalifikačný čas zlepšil a dostal sa na druhú pozíciu. V poslednom kole v druhej zákrute Michal dobehol jedného z pomalších jazdcov, ktorý mu skrížil trajektóriu nájazdu do zákruty. V snahe zabrániť zrážke musel prudko brzdiť, čím stratil kontakt predného kolesa s dráhou a nasledoval pád. Následkom pádu došlo k bolestivému zranenie pravej ruky ,ktoré si vyžiadalo lekársku pomoc v nemocnici v Budapešti.

Poradie po oboch kvalifikáciách:

1. Fabio Galbusera (I)
2. Michal Puškár (SK)
3. Nicholas Marturiello (I)
4. Giovanni Altomonte (I)
5. Petr Kolár (CZ)
6. Luka Nervo (HR)
7. Radek Lamich (CZ)
8. Ivan Visak (HR)
9. Marko Visak (HR)
10. Matthias Juranitsch (A)

21. Michal Mišák (SK)

Na štart nastúpilo 37 jazdcov.

V nedeľu ráno s bolesťami a opuchom pravej ruky Michal nastúpil na Warm up. S pribúdajúcimi kolami sa bolesť stupňovala ,no aj napriek tomu sa mu podarilo zajazdiť najrýchlejší čas. Pretek v tomto stave, nebolo možné absolvovať. V tejto situácii prišla pomoc zo Slovenska. Vlado a Štefan doviezli utišujúce prostriedky, ktoré bolesti utlmili a Michal mohol nastúpiť na štart.

Po štarte sa vytvorila trojica Galbusera, Puškár, Marturiello. Táto skupina sa postupne vzdialila zvyšku štartového poľa. V treťom kole v predposlednej zákrute pred cieľom, pri dobrzďovaní v sklone, Michal spadol následkom zníženej citlivosti pravej ruky. Aj napriek odlomenej radiacej páčke pokračoval v preteku. Závod potom dokončil na 13. mieste. Smolu mal aj Radek Lamich, ktorý tiež havaroval( po páde taktiež pokračoval v závode). Veľmi dobrý výkon podal aj Michal Mišák, ktorý sa po nevydarenom štarte prebíjal dopredu a zajazdil veľmi dobrý čas.

Dúfame v rýchlu rekonvalescenciu zranenia a už prebiehajú prípravy sa na ďalší závod, ktorý sa jazdí 13. mája v Chorvátskej Rijeke.

Výsledky závodu:

1. Fabio Galbusera (I)
2. Nicholas Marturiello (I)
3. Luka Nervo (HR)
4. Ivan Visak (HR)
5. Michal Salac (CZ)
6. Marko Visak (HR)
7. Tomas Hlavacek (CZ)
8. Giovanni Altomonte (I)
9. Matthias Juranitsch (A)
10. Mislav Perkusic (HR)
11. Alessandro Dona (I)
12. Radek Lamich (CZ)
13. Michal Puškár (SK)
14. Josef Chlibek (CZ)
15. Michal Mišák (SK)

Michal Puškár, autor: Richard Karnok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri