Connect with us

Turistické články

14 000 km cez Rusko na Magadan. 80 km pred cieľom sa to po…

Publikovaný

on

Rusko Magadan

Martyho už poznáte napríklad z videa zazimovanie motorky a príprava na novú sezónu alebo z jeho motoškoly Motoadv4you. Dnes vám však prinášame niečo celkom iné, dá sa povedať že ojedinelé v našich končinách – jeho zážitky z neuveriteľnej, 14 000 km dlhej cesty cez Rusko (na motorke, nie vlakom…) Cieľ cesty bol jeho dávny sen, mesto Magadan, ktoré sa nachádza až na samom východe tejto obrovskej krajiny.

Chcel ju nie len precestovať, ale aj zažiť najdlhší výlet svojho života na motorke s kamošmi. Taktiež túžil spoznať tento kút zeme, ktorý je pre väčšinu moto cestovateľov „až príliš ďaleko“. Ale na druhú stranu, 14 000 km nie len tak hocičo, je to poriadna dávka kilometrov, ktorá vyžaduje už veľmi skúseného motorkára a spoľahlivú techniku.

Nemusíme vám asi hovoriť, že už len príprava na takúto cestu je kapitola sama o sebe, tak ako aj cesta samotná, keďže diaľnice ako ich poznáme u nás, na ďalekom východe Ruska prakticky neexistujú. O to viac, keď sa posledných 80 km zmení na nočnú moru, ktorú ste zažiť rozhodne nechceli. O tomto ale aj o ďalších veciach sme sa porozprávali priamo v krásnej predajni Motoshop Žubor Banská Bystrica.

Fotogaléria výletu Rusko Magadan

Počas tohto tripu vznikli stovky fotiek a zopár videí. Tu vám prinášame aspoň malú ochutnávku toho, čo chalani na tejto ceste na ďaleký východ zažili. Pre nás sa môže napríklad zdať, že tabuľa s nápisom Magadan 1138 km je tak vzdialená od ciela, najmä po takýchto cestách. Avšak po prejdení takmer 13 000 km je to čo by ste kameňom dohodili. Všetko je teda relatívne.

Držíme Martymu palce, aby sa ďalší pokus už skončil úspešnejšie, a teda hlavne bezstarostnejšie.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri