Connect with us

Testy a recenzie

Nebo – peklo – dážď – Modeka X-Renegade

Publikovaný

on

 X-Renegade čo vás napadne, keď do názvu produktu výrobca vloží písmenko „X“? Pre mňa jednoznačne slovo „Extreme“a s tým vlastnosti, ktoré vydržia, extrémne teplo, zimu i dážď. Žeby sem patril i tento model – novinka roku 2015?  

 

Výborná a bezpečná kombinácia materiálov

Modeka vsadila v tomto prípade u bundy aj nohavíc na rovnakú skladbu materiálu, kde vrchný materiál je skoro celoplošne Polyamid 500 D. Oklamal by vás na oko, pretože vyzerá ako bežný textil, ale pri pohľade zblízka uvidíte jemne lesknúci sa materiál, čo znamená, že konštrukcia materiálu v tomto prípade je vďaka označeniu „500 D“ vysoko odolná voči oteru, oderu a poveternostným podmienkam. Špeciálne zosilnené panely na ramenách, potom na rukávoch od lakťov dolu a na nohaviciach od kolien zpredu až dolu po čižmu posilňujú kriticky exponované miesta. Pre uvoľnený pohyb má bunda integrované streče za ramenami, nohavice na kolenách a vzadu v páse, pokiaľ sa potrebujete zohnúť. Oceňujem neoprénový lem goliera a s ním spojený pohyblivý uzáver okolo krku v rozmedzí ± 35 mm.  

 

Technická výbava je viac ako skvelá

Modeka toto robí dobre a i pár kolegov novinárov zo zahraničia s ktorými sa stretávam na testovačkách si Modeku veľmi vychvaľovali. Modeka vsadila na precíznu krajčírsku prácu doplnenú nekonečným množstvom detailov. Samozrejmosťou sú vodeodolné a hlavne obojsmerné zipsy, prešpekulovaný systém vetrania (Air Vent), a množstvo doťahovacích prvkov na rukávoch, nohaviciach, páse, prieramkoch. Na hrudi zvonku nájdete dve vodeodolné vrecká, pod pásom zvonku ďalšie dve, ale tieto už nie sú vodeodolné. Vzadu pod pásom je posledné najväčšie vrecko, ktoré tiež nie je vodeodolné. I nohavice disponujú 4 vreckami, z ktorých vrchné dve – vnútorné nie sú vodeodolné, zato dve vonkajšie – nakladané vrecká na stehnách vode odolajú. Na nohaviciach oceňujem vyšší pás vzadu, spojenie s bundou zipsom. Trošku ma na každom modeli štvú tráky, ktoré majú krátku flexibilnú časť a často mi padajú keď si sadnem bez bundy. Ako TOP prvok považujem celoobvodové pripínanie vodeodolnej vložky aj v rukávoch a lemoch nohavíc. Ako MÍNUS prvok považujem penový protektor chrbta, ktorý som z bundy okamžite vyšmaril von a nosím zásadne korytnačku. Plecové, lakťové akolennéSas-Tec chrániče sú štandardné a vyhovujúce. Za zmienku stoja reflexné 3M Scotchlite prvky na viacero miestach kompletu, čo ale považujem za úplnú samozrejmosť.

 

X-Renegade v praxi

Viete čo, je mi jedno, že je to šité v Pakistane, sídlo a projekcia je v Nemecku a to je odrazené v kvalite prevedenia a presnosti spracovania. Máme už niekoľko sád tohto oblečenia už niekoľko rokov a z praxe môžem potvrdiť, že sa jedná o trvanlivé a odolné oblečenie spracované pre vysoký výkon. Raz sa všetko zoderie, ale i tomuto setu to potrvá dlho. Inteligentné pripínanie ďalších vrstiev (vložka proti dažďu – membrána Humax, a tepelná vložka) vás nijako časovo neobmedzia pri ich osádzaní. Systém vetrania, to nie sú len papierové „keci“, ale skutočne fungujúca vec. Z celého setu sa nezničil ani jeden zips, neštandardne neobdralo jediné miesto. Dal som si poctivých 10 minút na prezretie každej nitky, každého švíku a výsledok je super – všetko drží ako má! Obľubujeme v redakcii viac svetlé, ako tmavé kombinácie farieb a tak vidíme, ako sa materiál špiní – tento je po sezóne úplne zrelý do čistiarne, čo nám ale nevadí. I na X-Renegade si rýchlo zvyknete a bude vás iba tešiť – preto titulok: „Nebo – peklo – dážď“ a tam všade X-Renegade patrí. Modeka sa snaží presadiť na trhoch Európy a tak dáva „Za málo peňazí veľa muziky“. Obávam sa že do budúcna nenápadne zdražie, pretože kvalita prevedenia, technická vyspelosť a časový rádius výdrže je skutočne veľký, pričom technické prvky sú až nadmieru, možno až zbytočne stále inovované a pridávané. Mínusy? Spomínal som, patrí sem laxný chrbtový protektor z peny, našťastie je vynímateľný a malá flexibilita trakov. Tlačidlové nity, ktoré prichycujúpríklopky vreciek by mohli byť tak veľké, ako tie čo doťahujú rukáv, pretože v rukaviciach ich neviem zopnúť. Ok, sú doplnené o suchý zips, ale krajšie sú keď sú zapnuté a účinnejšie keď cestujem v daždi. A to je všetko. A ešte niečo, keď sa ma niekto spýta čo nosím za oblečenie, bez hanby odpoviem: „To je Modeka, a je super!“  

 

Dovozca: Modeka.sk

Bunda pánska: 239,90 Eur

Nohavice pánske: 189,90 Eur

Bunda dámska: 229,90 Eur

Nohavice dámske: 189,90 Eur  

 

Text: Vlado Brniak, foto: Miro Tamáši

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 11/2015.

Nebo – peklo – dážď – Modeka X-Renegade

Advertisement

3 komentáre

1 komentár

 1. AIR

  25. marca 2016 at 8:53

  Ako som pozeral po e-shopoch, tak Modeka sa predava veru uz za podstatne ine ceny  👎  👎  👎  skoda, tie povodne boli velmi zaujimave  🙂  🙂  🙂

 2. papi

  25. marca 2016 at 9:22

  😁 👍  Tiež som to prepásol, ako jedny z mála mali gate za rozumnú cenu pre moje vytvarované telo (aj guľa je tvar 😈  ).

  Pred cca dvoma rokmi som to nekúpil – „to má čas“ – a teraz jazdím nahý. 😈 

  AIR, čo už, musíme počkať na uvádzacie ceny nejakej novej rizikovej značky…

 3. AIR

  25. marca 2016 at 10:31

  papi to je jedno, co za znacku, pokial je to funkcne a kvalitne za rozumnu cenu, tak sa to oplati kupit…
  ako sa vravi, ze kto neskoro chodi…..  🙂  🙂  🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri