Connect with us

Testy a recenzie

Niečo na horúce letné dni – test Modeka Upswing

Publikovaný

on

Horúce letné dni strávené v sedle sú nielen časom radosti, ale niekedy aj utrpenia. Nájsť v šatníku funkčné oblečenie, ktoré je komfortné, priedušné a zároveň ponúkne dostatok ochranných prvkov vie byť celkom fuška. Nám sa podarilo nájsť na túto príležitosť ideálneho spoločníka v podobe letného kompletu Upswing z dielne značky Modeka.  

 

Ľahkosť a priedušnosť

V prípade tohto kompletu budete zbytočne pátrať po exkluzívnych materiáloch, ktoré odpudzujú vodu, odvádzajú pot a odolávajú vetru. Práve naopak ľahkosť, priedušnosť a jednoduchosť zdobí bundu a nohavice. Základným materiálom je 100%-ný polyester, z ktorého je ušitá nielen vonkajšia časť kompletu, ale aj vnútorná podšívka. Veľkú časť bundy, ale aj nohavíc pokrývajú veľkoplošné panely, ktoré výrobca nazýva Air Mesh System. Tkanina, ktorá svojou štruktúrou pripomína skôr perforovanú textíliu má na svedomí mimoriadnu priedušnosť celého kompletu a už pri minimálnych rýchlostiach sa k vám dostáva chladný vzduch. V tomto prípade treba podotknúť, že sa ani príliš nepočíta s jazdou v iných ako suchých letných podmienkach a bunda ani nohavice neponúkajú žiadnu možnosť pripnutia tepelnej alebo dažďovej vložky.  

 

Univerzálny a jednoduchý strih

Osobne považujem za veľké plus tohto kompletu jeho univerzálny strih, ktorý sa hodí na ľubovoľný typ motorky skútre nevynímajúc. Biela farebná kombinácia doplnená čiernymi pásmi dodáva oblečeniu športovú eleganciu a samotná bunda sa rovnako hodí prakticky všade. Biela farba okrem toho odráža slnečné lúče a rovnako pomáha udržiavať v sedle príjemnú klímu. Elegantný strih nevyniká komplikovanými riešeniami a či už ide o zipsy alebo strečové prvky, tak prevláda jednoduchosť. Vnútorná časť nohavíc tak napríklad neponúka protioderové plochy a kožený panel nájdete len na vnútornej časti rozkroku. U spodnej časti nohavíc je to trochu škoda, pretože práve táto časť prichádza často do styku z rozpálenými časťami motora a vďaka stúpačkám je vlastne v neustálom kontakte s motorom, čo sa môže odraziť na rýchlom ošúchaní tejto časti odevu. Jazdec má k dispozícii trojicu vreciek na bunde a dvojicou na nohaviciach. Objemovo nie sú príliš veľké, ale všetky sa dajú zapnúť čo je určite plusom.  

 

Ochrana

Jedným z dôvodov prečo siahnuť aj v horúcom lete po riadnom motorkárskom oblečením namiesto rôznych mikín, riflí a nebodaj kraťasov je prítomnosť ochranných prvkov. Upswing v tomto prípade ponúka slušný základ, čo je stále ďaleko viacej ako civilné oblečenie, po ktorom v lete s obľubou siahame. Bunda je vybavená certifikovaným chráničmi na ramenách a lakťoch . Na chrbte je penový chránič, poprípade môžete siahnuť po kvalitnejšej ochrane SAS-TEC. Chrániče s nastaviteľnou výškou nájdete na kolenách a v oblasti bedier. Vítanou súčasťou pasívnej bezpečnosti sú reflexné pásky 3M-Scotchlite, ktoré nájdete na všetkých frekventovaných partiách.  

 

Ideálny partner na leto

Tohtoročné leto je zatiaľ trochu nevyspytateľné, no keď poriadne zasvietilo slnko, tak Modeka bola okamžitou voľbou. V horúcom počasí je priedušný materiál doslova na nezaplatenie. Nevýhodou je citlivosť na výkyvy teplôt a ak zašlo slnko alebo o pár stupňov klesla teplota, príjemná klíma sa zrazu zmenila na chlad. Prípadný dážď môžete riešiť len rýchlym navlečením nepremokov, pretože aj menšia prehánka v tomto prípade znamená zmoknutie. Napriek tomu Modeku Upswing môžeme odporúčať ako ideálny doplnok vášho šatníka do horúcich dní keď, keď teplomer atakuje 30-ky a plánujete výlet k vode alebo len tak okolo komína.  

 

Dovozca: Modeka Czech Trade s.r.o., Havířov (CZ)

Veľkosti: S – 5XL (bunda) 34 – 38 (nohavice)

Cena: 109,90 Eur (bunda), 109,90 Eur (nohavice)  

 

Článok bol uverejnený v časopise Motomagazin 9 / 2016

Text a foto:  Miro Tamáši  

Niečo na horúce letné dni – test Modeka Upswing

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri