Connect with us

Spravodajstvo

Nová pneumatika Dunlop SportSmart2 Max si…

Publikovaný

on

…odniesla víťazstvo v teste životnosti časopisu Motorrad. Jednotka, pokiaľ ide o kilometrový výkon.

– Najnovšia pneumatika značky Dunlop sa umiestnila na prvom mieste v nezávislom teste výdrže hyperšportových pneumatík šiestich značiek
– Motorrad vysoko hodnotí SportSmart2 Max takisto za jej ovládateľnosť danou najnovším dezénom prednej pneumatiky
– Po prekonaní 4000 kilometrov a intenzívnej záťaži pri teste pneumatike zostávalo takmer 60 % jej životnosti
– Pre Dunlop SportSmart2 Max ide o prvý výsledok veľkého testu od uvedenia na trh v marci 2017

Bratislava, 6. júna, TS Dunlop
Nezávislý motocyklový časopis Motorrad vyhlásil najnovšiu pneumatiku Dunlop SportSmart2 Max za víťaza testu hyperšportových pneumatík čo sa parametru odolnosti a kilometrového výkonu týka. Vychádzal pritom z výsledkov náročného, 4000 kilometrov dlhého testu na území piatich európskych krajín – od Álp až po Pyreneje.
Motorrad sa pri testovacom maratóne zameral na hyperšportové pneumatiky rozmeru 120/70 ZR 17 a 190/55 ZR 17 šiestich rôznych výrobcov. Všetky ich obul na skupinu identických strojov Kawasaki Ninja ZX-10R.

Dunlop sa pri vývoji nástupcu pneumatík SportSmart2 zameral na to, aby maximálne využil všetkých poznatkov zo svojich mimoriadnych úspechov na FIM Majstrovstvách sveta endurance. Dunlop je okrem iného partnerom tímov ako Suzuki Endurance Racing Team a GMT94 Yamaha, ktoré zatiaľ slávne zvíťazili vo všetkých pretekoch tohtoročnej sezóny majstrovstiev.

Motorrad jednoznačne podporil tvrdenie, že Dunlop je na endurance skutočne odborník, keď napísal: „Ak si chce niekto zaobstarať pneumatiku na základe ekonomickej úvahy, predstavuje nová SportSmart2 Max najlepšiu voľbu. Po prejdení 4000 kilometrov jej stále ostávalo 58,5% profilu dezénu a v tejto disciplíne teste bola teda jasným víťazom.“

Ďalšie výsledky testu dokazujú, že pôsobivý kilometrový výkon pneumatiky nie je rozhodne na úkor jej výkonnosti. Dezén, zmes a konštrukcia novej prednej pneumatiky Dunlop boli ocenené aj za skvelú ovládateľnosť.

Zvolená konštrukcia znižuje deformáciu pneumatiky spôsobenú odstredivými silami pri vysokých rýchlostiach, špeciálne v náklone, a ako preukázali testy, zvyšuje životnosť predných pneumatík o impozantných 25%.

Motorrad ďalej potešila ovládateľnosť, pohodlné odpruženie a príjemná reakcia pneumatík SportSmart2 Max, ktoré priniesli najnovšej pneumatike značky Dunlop aj po započítaní výsledkov testu ovládateľnosti a záberu celkové umiestnenie na stupňoch víťazov.
Výsledky testu Motorrad korešpondujú s vlastnými skúškami Dunlop

Za pokrokom pri vývoji novej pneumatiky stáli okrem iného dôkladné interné testy spoločnosti Dunlop a uplatňovanie pri nich získaných poznatkov. Hlavným zadaním pre vývojový tím pritom bolo zlepšenie v ukazovateľoch ovládateľnosti, kilometrového výkonu a riaditeľnosti.

Už výsledky interných testov spoločnosti Dunlop preukázali pri porovnávaní pneumatík SportSmart2 Max a vysoko hodnotenej predchádzajúcej generácie pneumatík významné zlepšenie v niekoľkých oblastiach, o ktoré išlo vývojárom najviac. Za zaznamenanie stojí predovšetkým zlepšenie brzdného výkonu v zákrutách na suchom povrchu o 8%.

SportSmart2 Max sa pri testoch ukázala aj ako veľmi všestranná pneumatika. Všetci testovací vodiči sa zhodovali v tom, že ponúka omnoho jednoduchšiu ovládateľnosť pri nízkej rýchlosti, takže prídavkom k svojej presvedčivej výkonnosti pri vysokých rýchlostiach sa šikovne ovláda aj v mestskej premávke. Pri teste za svoju ovládateľnosť dostala o 11% lepšie hodnotenie ako predchádzajúce generácie.

*Interné testy Dunlop Europe, pri ktorých sa porovnávala SportSmart2 Max a pôvodná Dunlop SportSmart2

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri