Connect with us

Spravodajstvo

Novinky Harley-Davidson 2024 CVO Road Glide ST a CVO Pan America

Publikovaný

on

Ak nie si zbehlý v označeniach americkej značky Harley-Davidson, tri písmená CVO znamenajú to najlepšie, čo značka prináša vrámci svojich modelov. Ide o špeciálne edície s lepšou výbavou a komponentami.

CVO Road Glide ST

Harley-Davidson Road-Glide ST prešiel úpravou Custom Vehicle Operations s efektným lakovaním a niekoľkými vylepšeniami.

Zaujímavosťou je, že model CVO bude jediným Road Glide ST v zostave Harley-Davidson pre rok 2024, keďže verzia bez CVO nebude tento rok ponúkaná, ani model Street Glide ST.

Dizajn a výbava

Kapotáž žraločieho nosa novej generácie, ktorá debutovala na modeli CVO Road Glide 2023, sa dostáva do modelu ST s predným svetlom a smerovkami integrovanými do kapotáže. CVO Road Glide ST má tiež 12,3-palcový TFT farebný dotykový displej s rovnakým softvérom Skyline OS, ako aj audio systém s 500-wattovým zosilňovačom a 6,5-palcovými reproduktormi v kapotáži.

CVO Road Glide ST sa dodáva s množstvom dielov vyrobených z ľahkých komponentov, ako sú titánové výfuky s koncovkami z uhlíkových vlákien, kompozitná olejová vaňa, nový dizajn kolies a predné brzdové kotúče v tvare vlny. Obsahuje tiež predný blatník, kryt sedadla a konzolu nádrže vyrobenú z kovaného kompozitného materiálu z uhlíkových vlákien, ktorý dodáva komponentom mramorovú textúru.

Motor a výkon

Harley-Davidson uvádza maximálny výkon 126 k pri 5020 otáčkach za minútu a 193 Nm krútiaceho momentu pri 3750 ot./min. Obe hodnoty sú rekordom pre motory Big Twin, ktoré sa inšpirovali vo výrobe na sériovými motocyklami Harley-Davidson. Spolu s odlišným vyladením motora dal Harley-Davidson modelu CVO Road Glide ST nižší prevodový pomer, čo spôsobilo lepšiu akceleráciu pri každom prevodovom stupni. CVO Road Glide ST tiež prichádza s piatimi prednastavenými jazdnými režimami: Road, Sport, Track, Track Plus a Rain. Jazdec si vie naprogramovať aj viacero vlastných režimov.

Ako už bolo povedané, CVO Road Glide ST je stále bagger Harley-Davidson a niekoľko ľahkých komponentov dokáže len toľko. Harley-Davidson hovorí, že CVO Road Glide ST stále nakláňa váhu na 380 kg pohotovostnej hmotnosti.

Podvozok a brzdy

Systém odpruženia pozostáva zo 47 mm obrátenej vidlice Showa 1×1 a dvojitých zadných tlmičov s oddelenými nádržkami. Oba sú plne nastaviteľné a ponúkajú zdvih 11,7 cm palca vpredu a 7,5 cm vzadu.

Medzi ďalšie prvky výbavy patria brzdy Brembo a hlboké sólo sedadlo.

Harley-Davidson Road Glide ST 2024 bude k dispozícii v dvoch prémiových farbách: zlatá biela perleť alebo raven metalíza. Obe verzie sa dodávajú s grafikou Screamin‘ Eagle na kapotáži a palivovej nádrži a navyše s grafikou označujúcou 25. výročie programu CVO. Cena začína na 39 320 EUR bez DPH.

CVO Pan America

Harley-Davidson ohlásil nový CVO Pan America ako súčasť svojho radu 2024 . Po prvýkrát pridal adventure model do svojej edície Custom Vehicle Operations.

CVO Pan America prichádza s vlastnou oranžovou farbou s pruhmi a grafikou č. 1 v striebornej Atlas Silver v kombinácii s čiernou metalízou Raven. Kryty chladiča, ochrana predných svetlometov, pomocný rám a prešívanie sedadiel sú v podobnej oranžovej farbe, ktorá dodáva farbu oproti inak tmavým odtieňom.

Harley-Davidson tiež vybavil CVO Pan America quick shifterom Screamin‘ Eagle a pomocným LED osvetlením. Ďalej dostal hliníkovou ochranou motora, bezdušovými vypletanými kolesami a hliníkovými bočnými a hornými kuframi.

Zatiaľ čo modely CVO majú zvyčajne väčší motor ako ich ekvivalentné modely bežnej výroby, CVO Pan America je poháňaný rovnakým motorom. Motor DOHC s variabilným časovaním ventilov produkuje rovnaké výkonové hodnoty ako model bez CVO. Disponuje výkonom 150 k pri 8 750 otáčkach za minútu a 128 Nm pri 6 750 ot./min.

Rovnako ako Pan America 1250 Special, aj model CVO prichádza s elektronickým odpružením, voliteľnými jazdnými režimami a dotykovým displejom. Súčasťou štandardnej výbavy je aj inovatívny systém Adaptive Ride Height.

Harley-Davidson CVO Pan America 2024 sa predáva za 22 960 € bez DPH, čo je nárast približne 6000 EUR.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri