Connect with us

Spravodajstvo

Od pondelka zahynulo na cestách sedem ľudí

Publikovaný

on

Od pondelka sa stalo 674 dopravných nehôd, ktoré si vyžiadali sedem životov. Ako informovala Marta Bujňáková z policajného prezídia, 25 ľudí utrpelo ťažké zranenia, 83 vyviazlo s ľahkými poraneniami. Majetkové škody sa odhadujú na viac ako 49 miliónov korún. Čiernym dňom bol pondelok, keď zomreli štyria ľudia.

V pondelok ráno šofér autobusu značky Karosa zrazil v Brezne 50-ročného chodca, ktorý prechádzal cez cestu. Chodec v nemocnici podľahol zraneniam. V ten istý deň popoludní v Púchove na diaľničnom privádzači vodič Fiatu z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s nákladným vozidlom. Zomrel na mieste nehody.

Ďalšia smrteľná nehoda sa stala podvečer v obci Lehota v okrese Nitra. Vodič Škody Octavie jazdil rýchlo, v mierne ľavotočivej zákrute dostal šmyk, prešiel do protismeru a narazil do Škody 120 a následne do ďalšieho stojaceho auta. Zrážku neprežila 43-ročná spolujazdkyňa zo Škody 120.

Večer v obci Komárovce v okrese Košice-okolie 53-ročný motocyklista prešiel do protismeru, zišiel na krajnicu a padol do betónového kanála. Utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Nerešpektovanie signalizačného zariadenia pri železničnom priecestí sa skončilo tragicky – dvaja mŕtvi a dvaja zranení. V utorok v katastri Rožkovian v okrese Sabinov šofér prešiel cez železničné priecestie, hoci na signalizačnom zariadení svietilo červené svetlo. Prichádzajúci vlak už nestihol zastaviť.

V stredu v Bratislave na Ivanskej ceste vodič Škody Fabie obchádzal kolónu stojacich vozidiel, keď mu náhle spoza autobusu MHD do cesty vošiel 62-ročný chodec, ktorý zrážku neprežil.2007

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri