Connect with us

Testy a recenzie

Online zo Sardínie – testujeme Yamahu XSR700

Publikovaný

on

Trendy dvojvalec

 Yamaha je ďalšou značkou, ktorá sa naplno angažuje v novej módnej vlne retro motocyklov, kde sa úspešne spája klasický dizajn s najmodernejšou technikou. Novinku s označením XSR700 sme si vyskúšali na krásnych kľukatých cestách ostrova Sardínia a ako sa ukázalo nový dvojvalec je skvelým prírastkom do tejto dynamicky sa rozvíjajúcej triedy.  

 

Staré je nové

Táto veta asi najlepšie definuje módne trendy, ktoré momentálne hýbu svetom. Ako sa ukazuje motorka do tohto sveta dokonale zapadá a najmä ak spĺňa dizajnové parametre tohto štýlu, tak je neodmysliteľným doplnkom každého správneho hipstera. Na samotnej prezentácii novej Yamahy som si vypočul viacero názorov na tento nový trend, no v globále je to v motocyklovom priemysle považované za pozitívum a pomáha pritiahnuť k motorkám ľudí, ktorí by sa inak do sedla motorky asi neposadili.  

 

XSR700 ponúka viac

Počas prezentácie hneď niekoľkokrát zaznelo, že tento model chce osloviť širší okruh jazdcov a okrem vizuálneho zážitku ponúka aj skvelý zážitok z jazdy. Po dni strávenom v sedle, kde sme mali možnosť vyskúšať si motorku v najrôznejších situáciách, bežným mestským presunom počnúc a šprintom v plnom športovom nasadení na neskutočných horských cestách, môžem povedať, že Yamaha odviedla výbornú prácu. Nový model nič nestratil zo skvelých jazdných vlastnosti modelu MT-07 z ktorého vychádza, no a popri tom sa môže pochváliť atraktívnym dizajnom. Ten si presne v duchu tejto triedy môžete ďalej vylepšovať pomocou pestrej palety originálnych doplnkov Yamahy alebo siahnuť doplnkoch renomovaných úpravcov. Možnosti sú v tomto smere naozaj obrovské a upraviť si motorku presne podľa svojich predstáv bez ohromných investícii možno nikdy nebolo ľahšie.  

Celý test si prečítate už v najbližšom vydaní Motomagazínu 12 / 2015, ktorý bude v predaji od 27. 11. 2015.

Autor: Miro Tamáši

Online zo Sardínie – testujeme Yamahu XSR700

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri