Connect with us

Testy a recenzie

Otvorený univerzál – test LS2 OF524 Infinity

Publikovaný

on

V redakcii sa nám nestáva často aby otvorená prilba JET patrila medzi najvyťaženejšie aj v prípade každodenných presunov na veľkých motorkách. Táto pocta sa túto horúcu letnú sezónu ušla výbornej otvorenej prilbe Infinity z dielne LS2  a musím dodať, že naozaj zaslúžene.


JET-ka s maximálnymi ambíciami

V ponuke LS2 predstavuje Infinity top model v kategórii otvorených modelov a už pri prvotnej manipulácii vás príjemne prekvapí svojimi vlastnosťami. Ľahká, komfortná, mimoriadne atraktívna a plne vybavená prilba, robí z vášho spolunažívania naozaj príjemnú záležitosť. Za nízkou hmotnosťou 1 100 g treba hľadať ľahkú a pevnú konštrukciu škrupiny, ktorá je vyrobená z pevného HPFC laminátu s vysokou absorpciou energie. Výrobca ponúka škrupinu až v troch rôznych rozmeroch a nájsť tú správnu veľkosť na vašu hlavu je o to ľahšie.Bezpečnosť je tu skutočne na vysokej úrovni a vyrovná sa integrálnym prilbám v ponuke výrobcu. Dokonca súčasťou bezpečnostnej výbavy je aj systém rýchleho vyťahovania lícnic aj v prípade keď máte ešte prilbu na hlave. Zloženie prilby z hlavy je tak oveľa šetrnejšie v prípade zranenia. Na výbornej úrovni je aj komfort a prilba na hlave veľmi dobre sedí. Vnútorná penová výstielka je presne tvarovaná pomocou technológie laserového 3D vyriezania a po nájdení optimálnej veľkosti je prilba na hlave naozaj maximálne komfortná. Vnútorná vyberateľná výstelka je vyrobená z hypoalergénnych materiálov a samozrejme je aj umývateľná.    


Bezpečnosť a komfort v atraktívnom balení

Dizajn patrí medzi veci, ktoré v LS2 nikdy neberú na ľahkú váhu a Infinity je v tomto ohľade naozaj dotiahnutá na maximum. V tomto prípade tak upúta nielen pestrý grafický dizajn, ktorý vďaka kombinácii žiarivej zelenej a čiernej farby plní aj bezpečnostnú funkciu a ste na ceste určite viac viditeľní. Potom je tu samotný tvar prilby, ktorý bol dotiahnutý aj po aerodynamickej stránke a nechýba mu tak dynamika tradičných športových prilieb.O potrebné vetranie sa stará veľký stredový otvor v prednej časti, ktorý sadá úplne uzavrieť. Horúci vzduch je vyvedený otvorom v zadnej časti prilby. Veľký čelný štít je vybavený systémom na jeho rýchlu výmenu bez potreby použitia náradia a v prípade potreby je tak štít vymenený za pár sekúnd. Po úplnom sklopení štít presne zapadne do drážok na oboch lícnych výkrojoch prilby a je pevne zafixovaný. Integrovaná clona sa komfortne ovláda posuvnou páčkou na spodnej časti prilby a je ľahko nahmatateľná vďaka čomu vás ovládanie clony počas jazdy bude len minimálne zamestnávať. Zapínanie prilby pomocou rýchloupínateľnej mikrometrickej pracky je u tejto kategórie prilieb nepísaným štandardom a spoľahlivo funguje aj na LS2-ke.  


JET-ka s pohodlím integrály 

Ako som spomínal v úvode život s prilbou Infinity je naozaj príjemný a na každodenné presuny aj na veľkej motorke je výborným spoločníkom. Komfortom na hlave konkuruje turistickým prilbám. Ďalším tajomstvom úspechu tejto prilby je predĺžený čelný štít, ktorý dokonale zakrýva celú jazdcovu tvár a bráni tak prístupu vetra aj pri vyšších rýchlostiach, vďaka tomu ani pri rýchlostiach +100 km/h nepociťujete nepríjemné vírenie vzduchu vo vnútri prilby. Hlučnosť pritom nie je nepríjemná aj keď samozrejme je vyššia ako u integrálnej prilby. Aj preto sa výborne osvedčila na veľkých motorkách, kde sú rýchlosti vyššie. Menšia výtka ide na konto fixačného mechanizmu čelného štítu, ktorý drží štít naozaj pevne a ak nepovolí hneď, tak na jeho vyklopenie bude potrebné trochu silnejšie potiahnuť zaštít. Najmä ak potrebujete rýchlo vyklopiť štít, tak občas nejde úplne ľahko. No nie je to nič ,čo by nejako výraznejšie ovplyvňovalo komfort a bezpečnosť jazdy a ak hľadáte komfortného univerzála na každý deň, tak za nás môžeme túto prilbu vrelo odporučiť.


 LS2 OF524 Infinity

Cena:199 Eur

Materiál: HPFC laminát

Hmotnosť : 1 100 g

Rozmery: XS – XXL  


Dovozca do SR: ASP Group, Žebrák (CZ)

Hľadajte na: www.ls2.sk  


Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 11 / 2017

Autor: Miro Tamáši

Otvorený univerzál – test LS2 OF524 Infinity

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri