Connect with us

Testy a recenzie

Pomstiteľ od HJC – test HJC FG-ST Punisher

Publikovaný

on

Spoločnosť HJC si rýchlo urobila na trhu dobré meno kvalitnou ponukou a vynikajúcimi parametrami svojich prilieb. Model FG-ST môžeme zaradiť do stredu modelovej ponuky, ktorú u tohto výrobcu považujeme za viac ako bohatú. Extra bonusom naviac je atraktívna grafika, ktorá je poňatá v duchu akčných komiksových superhrdinov z dielne najznámejšieho komiksového štúdia Marvel Entertament.  

 

Výborná technika

Sklolaminátová základňa je dostatočne pevná, dôkazom je päť hviezdičkové ohodnotenie bezpečnosti, cena sa pohybuje na strednej úrovni, vo výbave je príjemne fungujúca slnečná clona, Pinlock na Antifog je samozrejmosťou vrátane fólie Max Vision, ktorá je súčasťou príbalu. Váha je na priemernej úrovni no pocitovo je „Pomstiteľ“ ľahučký. D-krúžky sú samozrejmosť. Mňa potešila existencia tmavého plexi v balení. HJC FG-ST sa vyrába v dvoch veľkostiach škrupiny a testom prebehla pod dozorom skúšobných laboratórií SHARP, kde dopadla veľmi dobre a získala maximálne hodnotenie (5* v porovnaní 56-tich prilieb). Ak teda bažíte po bezpečnosti, FG-ST je to pravé orechové (škrupinkové 🙂 ).Priezor má zámok v strede vrátane zaistenia a chod je príjemne schodový, poloha aj v iných častiach otvorenia drží bez problémov pri jazde. Pri nehode sa dá odhadovať zachovanie celej konštrukcie na svojom mieste. „D“ viazanie je dobre namapované, príjemná dĺžka a rýchla obrátka aj v rukaviciach pre toho čo to vie. Povrch a spracovanie je na vysokej úrovni.   

 

Vysoký komfort a ľahká manipulácia

Punishera som prvotne okúsil pri teste novej MT-09 a počasie na Malorke nebolo práve ideálne, i tak som zhodnotil jej komfortnú povahu a nízku hlučnosť. Odvetranie Advanced Channeling Ventilation System je dobre vedené v kanáloch pri jednom vstupe dole a dvoch, hore ktoré fungujú na jeden „preklik“. Najsilnejšou devízou – mimo bezpečnosti je podľa mňa široký rozhľad a dobrý výhľad na cestu aj keď mám bradu zarazenú v nádrži (na okruhu to bude super). Príjemne cvakne doraz keď zatváram priezor, ktorý nemá tendenciu sa otvoriť ak otáčam hlavu pri jazde. Prekvapilo ma spodné riešenie, výborne fungoval odvod dýchania cez nosnú časť až po spodnú časť ku brade. Mal som pocit, že tam je menej miesta ako som bol naučený, ale bola to vec zvyku. Plexištít ide hore/dole bez trápenia, pri jazde je váha na lepšom priemere, ani pri dlhej jazde sa krk nehlásil a kvalita spracovania aj po použití trvácna.   

 

Superhrdinom s HJC

HJC sa pustilo do Marvelu nebojácne. Dizajnovo sa celej edícii nedá nič vytknúť ako aj bohatému zastúpeniu farebnej kolekcie FG-ST. Pri priaznivej cene sa jedná o ponuku kde získam viac ako som čakal. Názorovo sa to síce u majiteľov rôzni, no to je tak pri každej prilbe keď sme tak rozdielni. Za mňa 90% v danej triede a určite budem uvažovať aj o iných modeloch tejto značky.    

HJC FG-ST Punisher  

Cena: 339 Eur

Materiál škrupiny: sklené vlákno

Váha: od 1 400 g

 Veľkosť: XS – XXL  

 

Dovozca: Petro a spol., Prešov  

 

 Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 3 / 2017

Text: Dušan „Campa“ Lysák, foto: archív Motomedia  

Pomstiteľ od HJC – test HJC FG-ST Punisher

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri