Connect with us

Spravodajstvo

Popri Katriňákovi aj Jakeš na Rely Lisabon – Dakar 2007

Publikovaný

on

Slovensko bude na blížiacom sa prestížnom podujatí Rely Lisabon – Dakar 2007 v kategórii motocyklov po prvý raz reprezentovať okrem trojnásobného účastníka Jaroslava Katriňáka aj Ivan Jakeš. "Hovorilo sa o tom už dlhšie, ale definitíva padla až vo štvrtok. Moje meno je na oficiálnej súpiske rely, a tak jediným problémom je už iba dozbierať nejaké potrebné peniaze, aby všetko fungovalo," povedal pre agentúru SITA Ivan Jakeš.
Účastník nedávno skončenej "šesťdňovej", na ktorej slovenský Trophy Team obsadil solídnu ôsmu priečku, bude štartovať za Environ Servis Moto Team spoločne s Katriňákom. "Budeme jazdiť pod spoločnou hlavičkou ako dvojička, budeme si pomáhať, no každý máme aj svojich vlastných sponzorov. Teraz sme mali ísť trénovať do Maroka, no nakoniec pôjde Jaro sám. Ja totiž ešte nemám k dispozícii motocykel a on tam odchádza už v nedeľu. Preto sa budem pripravovať iba v domácich podmienkach," dodal I. Jakeš.
Na špeciálne upravenej KTM 660 Rely ešte nikdy nesedel. Má však k dispozícii niečo viac ako mesiac, aby si na ňu postupne zvykol.
Cieľom každého nováčika na prestížnej Rely Lisabon – Dakar je predovšetkým dôjsť do cieľa. Iný cieľ si nedáva ani Jakeš. "Samozrejme, že chcem preteky dokončiť a prežiť ich v zdraví. Ja tam idem prvý raz a chcem zistiť, či ma to chytí za srdce. Náš tím nechcel, aby tam išiel Jaro opäť sám. Ja som o možnosti štartovať na Dakare vedel dlho a aj som s ňou počítal, psychicky som sa na ňu pripravoval. Verím, že som si tohtoročnú smolu vyčerpal už na šesťdňovej na Novom Zélande a na rely ma budú technické problémy obchádzať."
O tom, či bude mať Ivan Jakeš aj vlastné servisné auto, sa rozhodne až neskôr, keď bude jasné, koľko má k dispozícii finančných prostriedkov.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri