Connect with us

Spravodajstvo

Požičovňa okruhových motoriek – to tu ešte nebolo…

Publikovaný

on

Požičovňa okruhových motoriek?
To by vás určite nenapadlo, že na Slovensku sa nájde niekto, kto by požičiaval okruhové motorky. Je to vlastne ešte stále čerstvé, zaujímavé a hlavne pre náš región veľmi netypické. Za spoločnosťou RR MOTO so sídlom  v Dekýši pri B. Štiavnici, stoja otec so synom Róbert a  Radovan Merta. Roba  som úplne náhodou stretol s partiou Slovákov pred rokom na Transalpine v Rumunsku a vtedy sme ani netušili, že sa takéto niečo udeje. Takže začiatok je viac ako dobrý, Robo i Rado sú motorkári, Robo jazdí Kawu Ninja ZX10 r. 2016 a Rado Hondu CBR600 RR r. 2008. S Robom sa stretávam skoro po roku pri zaujímavom projekte – „Prenájom okruhových motoriek“. No koho by toto nezaujalo. Ako to vlastne funguje sme spýtali práve jeho:

MMA: Ako si ty prišiel na tento skvelý a možno trochu bláznivý nápad?
Robo Merta: „No tak musím v prvom rade povedať, že na tento nápad prišiel môj syn Radko. Zo začiatku sme chodili jazdiť na okruh na svojich motorkách. Lenže keď máte civilnú motorku a chcete ísť na okruh, musíte preobuť pneumatiky, demontovať zrkadlá, prelepiť všetky svetlá a aj tak si to nikdy tak neužijete pretože vždy sú tam obavy, že si poškodíte svoj vlastný stroj. Máte sériové brzdy, podvozok. Keď sa nebodaj stane, že motorka padne čo i len nabok všetci vieme,  že to nie je lacná záležitosť. Originál plasty, svetlá stoja rádovo stovky eur. Tak sme si povedali, že kúpime spolu jednu okruhovku, ktorú si upravíme na jazdu len po okruhu. A keď už bola, a požičiavali sme si ju navzájom. Náš kamarát sa nás raz opýtal, že ak nám na ňu prispeje, či by na nej nemohol jazdiť tiež, že nám radšej niečo zaplatí ako odstrojovať a prerábať tú svoju. A takto Radko prišiel na tento nápad“.

Foto

MMA: Aké stroje požičiavate? Normálne ma napadlo, či to nie sú popadané okruhové motocykle, ako to teda je?
Robo Merta: „Keďže motorku sme si kupovali pre seba, tak sme hľadali niečo v top stave. Zohnali sme Suzuki GSX-R600 r. 2007. Motorka už mala pár úprav za sebou, čo nám vyhovovalo a ostatné úpravy  už boli na nás. Dôležité pri výbere pre nás bolo, že to nebola motorka jazdená  na okruhu, ktorá by mohla mať za sebou veľa pádov a poškodení. Nechceli sme nič staršie s čím by už mohli byť problémy, a nechceli sme ani nič nové, keďže aj prestavba stojí nemalé peniaze. Druhá motorka bola Radkova Honda CBR600RR, ktorú sme potom kompletne prestavali“.

Foto

Foto

MMA: Stroje sú teda zánovné, poďme teda k prenájmu, čo musí záujemca o prenájom stroja spĺňať.
Robo Merta: „Záujemca musí mať v prvom rade vodičský preukaz na danú kategóriu motocykla pretože my nemôžeme vedieť, či dotyčný, ktorý si chce prenajať motocykel vôbec vie jazdiť na takom motocykli. (Určite nikoho nechceme uraziť). Ostatné podmienky k prenájmu nájde záujemca na našej internetovej stránke www.rrmoto.sk“.

MMA: Dobre a keď s ním niekto vletí do štrku a vznikne škoda, aké je riešenie?
Robo Merta: „Svoje motocykle máme radi boli by sme najradšej keby sa to nikdy nestalo, ale musíme počítať aj s takouto situáciou. Preto sme si do jednej s podmienok dali vratnú kauciu 1000 Eur. Pokiaľ vletí motocykel do štrku alebo sa šuchne po asfalte a nespraví pár kotrmelcov (čo je asi ojedinelé), tak sa väčšinou poškodia kapotáže, páčky a nejaké drobnosti. Nato slúži táto kaucia s ktorej by sa mala hradiť vzniknutá škoda na motocykli“.

MMA: Ak sa mi to zapáčilo, ako si stroj môžem prenajať na dlhšie ako len na pár jázd v jednom dni?
Robo Merta: „Všetko je na vzájomnej dohode. Zatiaľ prenajímame motocykle v rámci voľných jázd pre verejnosť na Slovakia ringu s ktorým úzko spolupracujeme“.

MMA: Kde sa dajú stroje vyzdvihnúť, ako to funguje, ak niekto prejaví záujem, mašinu si prenajme priamo na okruhu, vy ste pri tom prítomný, alebo?
Robo Merta: „Záujemca si musí s nami dohodnúť termín kedy by chcel ísť jazdiť, v daný deň motorky privezieme na Slovakia ring, pripravíme ich na jazdu (zahriatie pneumatík, kontrola technického stavu, plná nádrž.) Ak je potrebné záujemcovi radi poradíme  alebo vysvetlíme nejaké veci ohľadom jazdy na okruhu“.

MMA: Viem, že ste 9. mája boli stroje testovať na Slovakia ringu a dokonca ste mali spokojného zákazníka?
Robo Merta: „Áno boli sme prvý krát tohto roku jazdiť, motorky prešli ešte pár úpravami a potrebovali sme ich otestovať a nastaviť. Mali sme aj prvého záujemcu, ktorý sa o nás dozvedel cez sociálne siete. Najskôr si kúpil jednu jazdu, potom sa odhodlal na ešte jednu a lúčili sme sa s tým, že mu máme dať určite vedieť keď sem prídeme, že príde určite znova“.

Ak tento článok zaujal aj vás a máte v sebe nutkanie vyskúšať si okruhový stroj, neváhajte, a kontaktujte týchto chlapov. Myslím, že budete určite spokojní pretože jazdiť po okruhu s vlastným sériovým motocyklom s prelepenými zrkadlami je niečo úplne iné ako mať pod sebou pripravenú a nastavenú okruhovú športovú techniku, ktorá si s touto dráhou veľmi dobre rozumie.

Kontakt:
Radovan  Merta, 969 01 Dekýš 146
Objednávky: objednavky@rrmoto.sk
Informácie: info@rrmoto.sk alebo na 0918 050 530, 0905 746 911
WEB stránka: www.rrmoto.sk

Požičovňa okruhových motoriek

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri