Connect with us

Spravodajstvo

Pred Hungaroringom

Publikovaný

on

Keďže sa počas nasledujúceho víkendu konajú prvé preteky tohtoročného seriálu M SR, UEM Alpe Adria Championship a ďalších niekoľkých pohárov, pokúsil som sa zosumarizovať, koho by sme v Maďarsku na štarte zo slovenských pretekárov mohli vidieť.

V prvom rade musím upozorniť, že počet slovenských jazdcov ešte nemusí byť definitívny a bude len dobre, ak sa ich na štarte objaví ešte viac. Takže čo je isté už teraz?

125 Sportproduction: Tu určite uvidíme Michala Puškára a Michala Mišáka. Je však pravdepodobné, že na štarte budú aj ďalší, no o tom sa presvedčíme naozaj až na mieste v Maďarsku.

125 GP: Ani tu nie je vylúčené, že sa na štarte okrem Tomáša Krajčího objaví aj ďalší Slovák. Takže tiež sa necháme prekvapiť.

Superstock 600: Tu je to jasné, okrem Tomáša Svitka uvidíme na štarte so slovenskou licenciou aj Karola Janova z Prievidze. Nesmiem však zabudnúť na Vladimíra Ružu, ktorý štaruje s českou licenciou.

Superstock 1000: Prekvapenie hneď na úvod, Igor Marinica (na fotke) štartuje so slovenskou licenciou (!) a tak by sa mohlo Slovákov na štarte objaviť sedem. Okrem Igora to bude Róbert Sháněl, Roman Rozenberg, Samuel Bahna, Peter Deak, František Vetrák a Jozef Šimko. Isté je, že štart prvých pretekov nesihne Miroslav Papp, ktorý zatiaľ ešte len čaká na nový motocykel.

V Superbikoch by sme mohli vidieť Vladimíra Karbana, v českej Voľnej do 600 ccm určite uvidíme Radoslava Gerháta a v maďarskej Dunlop Trophy minimálne víťaza prvých pretekov Jaroslava Kocúra. Okrem toho sa výsledky z Maďarska budú zaratávať aj do novovypísaných pohárov Dunlop Cup a Pirelli Cup.

Takže po dlhých rokoch biedy sa slovenský fanúšik môže aspoň trochu namlsať! Ja odchádzam na Hungaroring v stredu, uvidím, aké budú možnosti čo sa týka internetu, ale minimálne v Mobile News sa budete dozvedať tie najnovšie informácie. Pevne však verím, že sa s äčšinou z vás stretnem priamo na mieste. Príďte! Určite to ude stáť zato!

Článok je vlastníctvom autora [linka]

9 komentárov

9 Comments

 1. cbr900

  26. apríla 2007 at 10:00

  Superstock 1000: a hned dvaja rodáci František Vetrák a Jozef Šimko … chalani držte sa

 2. dusik

  26. apríla 2007 at 11:58

  cbr900 kto je to ten Jozef Šimko?

 3. cbr900

  26. apríla 2007 at 12:17

  dusik 😀 … dodo …CBR 1000 RR

 4. dusik

  26. apríla 2007 at 12:55

  cbr900 aj som si myslel, ale nebol som si istý 🙂

 5. yagiza

  26. apríla 2007 at 14:17

  Zelam vsetkym nasim jazdcom nech sa im dari.keby som na slovensku tak by som prisla a podporila nadeje slovenskeho motosportu. dufam ze sa v ladisku objavi kopec slovenskych vlajok.

  vela stastia a guma nech sa pekne lepi chalani 🙂

 6. Risso46

  26. apríla 2007 at 17:32

  Píšem sem z mobilu priamo z Hungaroringu, je tu skvelé počasie, skvelá atmosféra, naši jazdia dobré časy, na mojom webe v sekcii Mobile News informujem priebežne o tom čo je nové. Kto môže, nech príde pozrieť na Hungaroring!

 7. Bodo

  26. apríla 2007 at 23:16

  Dúfam že sa tam stretneme 🙂

 8. cbr900

  27. apríla 2007 at 5:38

  yagiza ty len sľubuješ 😀 … som zvedavý, ak náhodou prídeš na SK, či sa ozveš a dáme stretko na tvoju počesť 😀

 9. yagiza

  27. apríla 2007 at 5:47

  cbr900 bola som na slovensku minuly rok, a este k tomu na piskote, ale ked som si snazila veci planovat to sa tu do mna ludia obuvali a niekto mi povedal ze veci na slovensku sa ma netykaju.

  dakujem za take privitanie 😀

  tento rok idem na Isle of Man na TT, Maroko a francia. slovensko sa vynechava na neurcito. 🙂

  v svojom prispevku som sa snazila povedat ze ma moto preteky bavia, a navstevujem ich tuna ( zial nemozem tu fandit slovenskym jazdcom 😟 ). je super ze aj ked slovensko nema okruh, ze sa konaju veci na hungaroringu, alebo onaniaringu.

  dufam ze sa k Bodo vi pridaju viaceri 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri