Connect with us

Testy a recenzie

Príjemná, spoľahlivá, atraktívna – test NAU N500 IMAGO

Publikovaný

on

Portugalské prilby NAU sa u nás už udomácňujú a my si v redakcii vďaka predajni 711Shop zone v Hornej Strede užívame elegantný viacúčelový model NAU N500 IMAGE. Prvý dojem je opäť viac ako len bežný, prilba vyniká atraktívnym a moderným dizajnom s množstvom nenápadných, ale o to užitočnejších funkcií. Jej určenie je do mesta, ale vďaka niektorým prvkom je použiteľná i na rýchlejšie cesty.

Konštrukcia zvonku
Termoplastová škrupina je v tejto triede samozrejmosťou a stačí pohľad aby ste práve v tomto modeli rozoznali vyššiu triedu bezpečnosti. V tomto prípade hovorím o predĺžených lícniciach, ktoré jazdcovi prekrývajú väčšie lícne časti tváre ako bežná JET prilba. Ako veľmi praktický prvok dávam do pozornosti ďalšiu dôležitú časť, a to veľkoplošné čelné sklo, ktoré v zatvorenej polohe prekrýva celú tvár. Je vysoko odolné voči poškriabaniu a netreba sa báť, ak sa vám nepáči, v ponuke je i prilba s trojštvrťovým štítom. Sklo je ľahko vymeniteľné za pomoci imbusového kľúča. A to najlepšie, toto veľké sklo má Antifog, teda vrstvu proti zahmlievaniu zvnútra. Všetky spoje sú nitované oceľovými nitmi. A nakoniec N500 ako celok je zakončený zaujímavým dizajnom, pričom kresba je zalakovaná.  Vyrába sa vo viacerých modifikáciách N500 Imago, Urban Style, Urban Style Carbon Look + ďalšie farebné verzie.

Konštrukcia zvnútra
Tak tu dominuje ukrytá zasúvateľná slnečná clona, ktorú vysúvate a skryjete posuvným ovládačom na ľavej strane prilby. Sklo nemá stacionárnu polohu, môžete si ho nechať pootvorené podľa vašich potrieb. Vnútro je kompletné vyberateľné a drží na bodových suchých zipsoch. Je zo zamatovej praktickej čiernej látky príjemnej na dotyk, a samozrejme, je antibaktreriálne. Popruh pod bradou si uzavriete nastaviteľným klipovým, posuvným uzáverom a tým, že je z vonkajšej strany lícnic, presne si dotiahnete túto časť na veľkosť tváre.

N500 na ceste
Prilba sa príjemne nasadzuje na hlavu, uši som si neodrel, lícnice sú výborne osadené. Čelné sklo sa pohybuje celkom v šiestich polohách. V teple som jazdil s otvoreným štítom a vysunutou clonou čo bolo veľmi príjemné. Prilba má aerodynamický tvar vzadu s aerodynamickou odtrhovou hrankou a tak presne a bez vibrácii rozráža vzduch, čo mi umožňuje ju využívať nie len na skútri, ale i na veľkej motorke v rýchlostiach + 100 km/h. Samozrejme že znesie i ďaleko viac, ale pre vysoké rýchlosti radšej použite integrálny model. Pokiaľ sklo uzavriem na doraz spodnej polohy, prichádza ticho a mám pocit´, že mám na hlave integrálnu prilbu. Prakticky žiadna časť tváre nie je prefukovaná, prilba nepodfukuje a sklo priam dokonale prilieha a tak chladné ráno na motorke s plexi s antifogom je spríjemnené dobrou prilbou. V oblastí uší nachádzam zväčšené otvory, je to príprava pre reproduktory interkomu. N500 doporučujeme.

NAU N500 IMAGO
Tech. parametre
:
Cena: 149 Eur
Certifikát: ECE 22:05
Zloženie: termoplastová lakovaná prilba
Interiér: hygienicky, vyberateľný
Veľkosti: XS – XXL (6 veľkostí)
Váha: 1 365 g + – 50 gr.
Zapínanie: Micro Metric Lock – sponový systém
Prilbu na test zapožičal: Pneumoto s.r.o. (711 Shop Zone)

Autor: Vlado Brniak

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. AIR

    3. augusta 2014 at 6:44

    VladiB  tolka chvala… asi bude naozaj dobra, no na skutra beriam…  🙂   🙂   🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri