Connect with us

Spravodajstvo

Quad cup: Predstavenie motokrosových tratí Slovenského pohára štvorkoliek

Publikovaný

on

Vážení quad jazdci, pripravil som Vám sľúbený prehľad motokrosových tratí, na ktorých budeme jazdiť náš seriál Slovenského pohára štvorkoliek. Nakoľko máloktorí z nás QUAD jazdcov osobne pozná všetky motokrosové trate, na ktorých sa náš seriál bude jazdiť, dovolil som si urobiť krátky prehľad a predstavenie jednotlivých tratí.
Po dohode s prevádzkovateľmi týchto trati, Vám môžem oficiálne predstaviť motokrosové trate, na ktorých sa bude jazdiť seriál Slovenského pohára štvorkoliek. Trate sú zoradené náhodne, takže to neznamená, že v takom poradí, budú aj jednotlivé preteky. Termíny pretekov zverejním až po vydaní oficiálnych kalendárov SMF a MKP. Miesto kde sa ktorá trať nachádza, nájdete v databáze tratí [linka]

LOVČICA
Motokrosový trať sa nachádza pri obci Lovčica-Trubín, neďaleko Žiaru nad Hronom. Jedinečná, náročná, atraktívna a mnoho ďalších prívlastkov by sa určite našlo. Kto rad lieta, tak ten sa tu vyšantí…300 m vo vzduchu za jedno kolo, tak sa len tak hocikde nevidí!!! Pravidelne sa tu jazdia preteky MMSR, Mládežnícky motokros a Slovenský pohár SMF. Tréningy sú povolené v utorok, štvrtok a sobotu, za poplatok 100,- Sk na deň.
Štartovacie zariadenie: 40 boxov
Dĺžka trate: 1700 m
Počet lavíc: 3 + 6 odskokov

VAĎOVCE

Jedna z mála prírodných motokrosových trati sa nachádza v obci Vaďovce, neďaleko Starej Turej. Trať je umiestnená na kopci nad obcou. Čo k trati dodať, kto nevidel neuverí! Super výjazdy a zjazdy, ktoré nemajú na Slovensku obdobu. Na trati sú rýchle, ale aj technicky veľmi náročné úseky, proste sen každého odvážneho jazdca. Momentálne sa trať intenzívne prerába, na jar by mala byt pripravená na sezónu. V minulosti sa tu jazdili majstrovstva Československej republiky. Tréningy sú povolené v utorok, štvrtok a sobotu, za poplatok 100,- Sk na deň.
Štartovacie zariadenie: 40 boxov
Dĺžka trate: 1750 m
Počet lavíc: 4
Výjazdy: 3 (2x 50, 1x 75 m)

ŠENKVICE

Motokrosová trať sa nachádza v obci Šenkvice neďaleko Pezinku. Už na prvý pohľad Vás motokrosová trať očarí, svojím umiestnením a dá sa smelo povedať, že je to pravá motokrosová aréna. Je technicky veľmi náročná, s množstvom lavíc, perfektnými výjazdmi a rýchlymi úsekmi. Trať je atraktívna aj z pohľadu divákov, pretože celu trať mate z ako na dlani z vyvýšených miest okolo trate a tribúny, ktorá sa nachádza pri štartovacej rampe. Pravidelne sa tu uskutočňujú preteky Slovenského pohára, MMSR a Malokarpatského pohára. Tréningy sú povolené v utorok za poplatok 100,- Sk na deň, ale je nutné sa nahlásiť vopred u správcu trate pána Nováka.
Štartovacie zariadenie: 40 boxov
Dĺžka trate: 2150 m
Počet lavíc: 8
Výjazdy: 2 x 30 m

TRENČÍN

Motokrosová trať, sa nachádza na začiatku Trenčína neďaleko vodnej elektrárne Trenčín. Trať je umiestnená medzi prírodným korytom Váhu a Vážskym kanálom. Kto má rád rýchlu, technicky náročnú trať s lavicami, parádnymi tobogánmi a tiahlymi zákrutami tak ten si príde na svoje. Nakoľko sa jedna o novú trať, uskutočnil sa tu len jeden motokrosový guláš s mimoriadnym úspechom u jazdcov. Tréningy sú povolené každý deň za poplatok 100,- Sk na deň.
Štartovacie zariadenie: 20 boxov
Dĺžka trate: 1700 m
Počet lavíc: 3 + 4 odskoky

ŠAŠTÍN STRÁŽE

Motokrosová trať sa nachádza na okraji obce Šašín Stráže. Jedná sa motokrosovú trať umiestenú v krásnej prírode. Jazdi sa na hline, ale aj pieskovom podloží. Kto ma rád piesok, tak tu si ho tu užije do sýtosti. Trať je technicky náročná, striedajú sa tu výjazdy a zjazdy, s rýchlymi úsekmi. Pravidelne sa tu jazdia preteky Malokarpatského pohára v motokrose. Tréningy sú povolené v utorok, štvrtok a sobotu, za poplatok 100,- Sk na deň.
Štartovacie zariadenie: 40 boxov
Dĺžka trate: 1780 m
Počet lavíc: 1
Výjazdy: 3

VEĽKÉ UHERCE

Motokrosová trať sa nachádza nad obcou Veľké Uherce, v lokalite Vinohrad. Jedná sa komplexne vybavený motokrosový areál. Vďaka tomu sa tu uskutočnili dva preteky majstrovstiev sveta 125ccm a majstrovstvá Európy 250ccm. Motokrosová trať je technicky náročná, rýchla s dvomi parádnymi skokmi. Pravidelne sa tu jazdia preteky Slovenského pohára v motokrose, ale aj autokros. Tréningy sú povolené v utorok, štvrtok a piatok, za poplatok 100,- Sk na deň. Po dohode so správcom trate pánom Korcom sa dá trénovať aj v sobotu.
Štartovacie zariadenie: 40 boxov
Dĺžka trate: 1900m
Počet lavíc: 2 + 3 odskoky
Výjazdy: 1


Záverom by bolo dobré podotknúť, že by bolo vhodné, aby ste si ešte pred pretekmi jednotlivé trate natrénovali. Na pretekoch sa budete cítiť omnoho istejšie a prejaví sa to aj na umiestnení v preteku.

Ešte malá prosba, tí čo sa ešte neregistrovali a majú záujem jazdiť, tak poprosím aby tak urobili čím skôr! [linka]

Dík, Miroslav Medveď ? Motokrosový klub Vaďovce

Quad cup: Predstavenie motokrosových tratí Slovenského pohára štvorkol

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri