Connect with us

Spravodajstvo

Radove druhé miesto v Pascal Plast cupe 2.august 07

Publikovaný

on

Jeden z najbojovnejších pretekov v rámci PP cup-u, keď som okrem ostatných jazdcov musel bojovať aj so zápalom priedušiek 🙂

Gerhát Radoslav #33 "Začiatok dňa nebol nič moc. Aj napriek chorobe som veľmi chcel ísť na Pannoniu. Príchod som si naplánoval na začiatok druhého tréningu, cestou som sa ale necítil najlepšie, tak šoférovala priateľka, a ja som spal vzadu. Jej to trvalo trocha dlhšie, takže sme nestihli ani druhú jazdu. Aké ale bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že sa jazdí vľavo (opačne). Úprimne, šľak ma skoro trafil !

"V tretom tréningu, som sa snažil čo najviac načítať trať, ale jazdil som úplne mimo stopy. V poslednej jazde pred pretekom, som zašiel 2,18 a kvalifikoval sa ako tretí zo Slovákov. Nakoniec mi tie prvé dve jazdy dosť chýbali.

V preteku som ale po štarte úplne prepadol keď ma predbehli štyria Slováci. Boli sme v skupine asi šiesti ešte s dvomi Maďarmi – ja som bol na jej konci. Na čele skupinky bol Maďarský pretekár a za ním Jano Pálfy, Ľudo Haňo, Oto Ostrožlík a Karol Janov. Začal som stíhaciu jazdu a postupne som všetkých predbehol a viedol celú skupinu. Asi tri kolá pred cieľom sme začali dobiehať pomalších jazdcov o kolo. A tu prišla situácia, ktorá ma asi stála prvé miesto. V nájazde do ostrej ľavej boli predo mnou dvaja jazdci o kolo späť. Vo výjazde som jedneho predbehol a zvažoval či sa tam ešte stihnem pichnúť druhému zvnútra. Rozhodol som sa ostať za ním, ale perfektne situáciu vyhodnotil Jano Pálfy, ktorý to tam šupol a dostal sa predo mňa. Chcel som sa Janiho chytiť a v posledných dvoch kolách ho ešte predbehnúť, ale už som nemal vôbec silu, a snažil som sa hlavne udržať si druhú pozíciu.

Nakoniec z toho bolo druhé miesto z 10 tich !!! štartujúcich Slovakov v kategóri do 600cc.

Pretek bol skvelý, škoda že ma zlomila choroba a nemohol som naplno zabojovať s Janim. Teším sa na najbližší pretek kde dúfam budem fit a bude to opäť pekný súboj. "

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri