Connect with us

Spravodajstvo

RELY DAKAR 2009 S JAKEŠOM A HREHOROM !

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 79/2008

Po minuloročnom dramatickom zrušení Rely Dakar sa organizátori tohto vytrvalostného motoristického podujatia rozhodli uskutočniť rely na americkom kontinente pod názvom ?Rely Dakar v Čile a Argentíne? v termíne 3.-18. januára 2009.
Po zdravotnom výpadku nášho najúspešnejšieho motocyklového reprezentanta Jaroslava Katriňáka budeme mať i na americkom ?dakare? svoje zastúpenie. Náš jazdec Ivan Jakeš sa na rely predstaví v 17-člennom českom tíme KM Racing, za ktorý bude jazdiť na na špeciálne upravenom motocykli KTM 690, spolu s dvoma klubovými kolegami Dušanom Randýskom a Davidom Pabiškom. V netradičnej úlohe Jakešovho mechanika sa predstaví ďalší slovenskí úspešný enduro jazdec Ján Hrehor, ktorý bude Ivanovi počas náročných etáp iste veľkou oporou.

Nový ročník vytrvalostnej Rely Dakar v Argentíne a Čile bude mať celkovo 14 etáp, počas ktorý jej účastníci prejdú po vlastnej osi 9587 km a na súťažnej trati absolvujú 5656 km rýchlostných skúšok. Štart podujatia bude 2. januára v Buenos Aires, kde účastníkov rely privítajú aj v cieli 18. januára. Najdlhšia etapa tohto juhoamerického adrenalínového dobrodružstva bude mať 837 kilometrov, najkratšia 488 kilometrov.

Ivan Jakeš je viacnásobným medzinárodným majstrom SR v motokrose a endure, je vicemajstrom Európy v endure a dvanásťnásobným účastníkom Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže. Prakticky bol v každom úspešnom ?trophy?tíme Slovenskej motocyklovej federácie (Jablonec nad Nisou v r.2002 a Pov. Bystrica v r. 2005 ? zhodne 6. miesto a Nový Zéland v r. 2006 ? 5. miesto). Jeden krát sa s Jarom Katriňákom zúčastnil klasického ?Dakaru? v Afrike a minulý rok sa v Maroku aktívne pripravoval na svoj ďalší Dakar, ktorý bol nakoniec pre hrozbu teroristických útokov zrušený.

Súťažné motocykle českého tímu KM Racing sú už na ceste do miesta štartu Rely Dakar, kde sa prepravujú loďou z Francúzska do Argentíny. Ivan Jakeš s tímom a Jánom Hrehorom odlietajú do Buenos Aires 29. decembra 2008 z Nemeckého Franfurktu.

Aktuálne informácie o Dakare 2009, ako i priedbežné výsledky počas súťaže možno získať na oficiálnej internetovej stránke www.dakar.com

sekretariát SMF

Ivan Jakeš na ISDE 2006 na Novom Zélande

Advertisement

2 komentáre

1 komentár

  1. AIR

    19. decembra 2008 at 9:43

    Chlapci drzime vam palce aby ste sa co najlepsie umiestnili a zdraví sa vratili domov na Slovensko 👋

  2. RoboNM

    19. decembra 2008 at 10:01

    Pekné, palce samozrejme držím 🙂 , ale je to už fraška volať to Dakar rely 🙄 😟

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri