Connect with us

Podujatia

Slovenský Le Mans a horúci júl na Slovakia Ringu

Publikovaný

on

Orechová Potôň, 2. júl 2013
Ani v dovolenkovom mesiaci júl nebude o akciu na trati Slovakia Ring núdza. Prichádzajú vytrvalostné preteky áut aj motocyklov a tiež nekonečné hodiny voľných jázd pre verejnosť. U nás sa nudiť určite nebudete!

Prvá 24-ka na Slovensku!
Už 3. júla o 16:00 odštartujú silné vozidlá tried GT a Touring na neuveriteľnú 24-hodinovú púť v pretekoch 24 h ARC Brno . Podľa vzoru slávnej 24-hodinovky v Le Mans (ktorá sa konala len 2 týždne predtým) čaká na striedajúce sa posádky a tímy náročná odysea, ktorej hlavným heslom je „výdrž“. Vytrvalostné preteky tohto druhu prinášajú so sebou boj s konkurenciou, ale aj s vlastnou únavou a krehkou, pretekárskou technikou. Po minuloročných 16-hodinových pretekoch bude toto prvá „dvadsaťštvorka“ na Slovensku. Zašpinené a obité autá drží ku koncu často iba „kilometer“ silnej lepiacej pásky. Toho, kto dokáže poraziť únavu a dôjsť do cieľa po premiérové víťazstvo, uvidia diváci vo štvrtok 4. júla, presne o 16:00.

Svetová driftérska šou Drag Drift Day Slovakia Ring 2013 (5. júl) – to je jedinečná súťaž svetových parametrov a svetových posádok v umení driftu a zrýchľovania. Prvé tréningy začínajú len hodinu po ukončení 24 h pretekov ARC Brno! Piatok 5. júla tak bude patriť výhradne dymiacim pneumatikám, jazde bokom a neskutočným zrýchleniam na našej 1 144 metrovej „drag strip,“ čiže zrýchľovacej rovinke. Šou pre skutočných vyznávačov adrenalínu a jazdy na hrane.

Vytrvalosť aj pre motorkárov Maco Racing Dunlop Endurance Day (10. júl) – to sú štvorhodinové preteky pre motocykle s profesionálnymi, ale aj amatérskymi posádkami. Príchuť skutočného pretekárskeho víkendu – voľné tréningy, kvalifikácie a preteky môžu zažiť všetci priaznivci dvoch kolies. Čakajú na nich aj atraktívne ceny!

Motocyklový mesiac nekončí! SlovakiaRacing Fun Cup (17. júl) – ďalšia príležitosť, ako „vyvenčiť“ svoj motocykel v prostredí bezpečného okruhu. Tréningy, kvalifikácia a preteky v štyroch výkonnostných skupinách, určené pre amatérskych jazdcov.

Deň rozzúrených Porsche Tradičný Porsche Alpen Pokal (27.-28. júl) uzatvára mesiac júl na okruhu Slovakia Ring. Preteky s nabitým štartovým poľom vozidiel Porsche GT3, s nezameniteľným zvukom a náročným ovládaním, potešia všetkých fanúšikov rýchlych áut a tradičnej športovej značky z Nemecka.

Voľné jazdy pre verejnosť Leto a rozpálenú trať si môžete vychutnať aj s vlastným, alebo prenajatým vozidlom z našej „letky,“ ktoré odporúča pre svoju zábavnosť aj veľký český pretekár Tomáš Enge!

Časy voľných jázd s autom a motocyklom nájdete na našich stránkach: [linka]

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri