Connect with us

Spravodajstvo

Slovenský motokros na ceste k európskym štandardom

Publikovaný

on

Slovenský motokros vstúpi v nedeľu 22. apríla do novej sezóny 1. kolom Slovenského pohára 2007 v Šenkviciach. Športová komisia terénnych motocyklov Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) prichystala niekoľko noviniek v organizácii tohtoročných domácich motokrosových súťaží. "Naším prvoradým zámerom je profesionalizovať úroveň pretekov," uviedol prezident SMF Peter Smižík a ďalej dodal: "Chceme súťažiacim vytvoriť profesionálne podmienky pre súťaženie na všetkých tratiach."

Najdôležitejšou zmenou v nadchádzajúcej sezóne je nový tím kvalitných činovníkov, ktorých bude na jednotlivé preteky seriálu medzinárodných majstrovstiev SR a Slovenského pohára 2007 delegovať SMF. "Zostavili sme tím zložený z technických komisárov, športových komisárov, predsedov rozhodcovskej jury a environmentálnych maršalov," uviedol Ladislav Šnegoň, predseda športovej komisie pretekov terénnych motocyklov.

Ďalšou nemenej dôležitou novinkou v sezóne bude používanie čipov, vďaka ktorým bude možné časy v celom seriáli medzinárodných M-SR merať moderným časomerom zodpovedajúcim súčasným európskym štandardom. Na všetkých podujatiach sa budú o bezpečnosť a zdravie všetkých zúčastnených starať dve plne vybavené sanitky rýchlej záchrannej služby s kompletným resuscitačným zariadením.
Športová komisia pretekov motocyklov SMF iniciovala rozhovory s ďalšími organizátormi motokrosových pretekov na Slovensku, ktorí nepôsobia pod SMF a v rámci nich bola vyriešená otázka zladenia termínov jednotlivých pretekov, aby nedochádzalo ku kolízii.

Všetky uvedené zmeny budú pochopiteľne pre usporiadateľov jednotlivých podujatí znamenať zvýšené náklady. "Naším cieľom je všetkými spomenutými krokmi neustále zvyšovať kvalitu slovenského motokrosu a dostať ho späť na európsku úroveň," skonštatoval Ladislav Šnegoň. Ako ďalej uviedol, zvýšené náklady súvisiace so zavádzanými zmenami, budú usporiadateľom čiastočne kompenzované: "Uvedomujeme si, že nároky na usporiadateľov budú vyššie. Máme záujem, aby sa slovenský motokros opäť dostal do priazne širokej verejnosti a chceme Slovensko zaradiť späť na motokrosovú mapu Európy".
To viedlo predstaviteľov SMF k vytvoreniu projektu s názvom Slovenský motokros, ktorý vznikol v spolupráci športovej komisie terénnych pretekov motocyklov SMF a agentúry Pelikán Group. Poslaním tohto projektu je popularizácia a rozvoj motokrosu na Slovensku. Projekt Slovenský motokros bude usporiadateľov podujatí podporovať nielen finančne, ale aj formou odborného poradenstva a poskytovaním rôznych služieb.

"Hoci sa v Šenkviciach jazdia preteky Slovenského pohára, rozhodli sme sa zabezpečiť už na toto podujatie všetky už spomenuté novinky s cieľom prezentovať motokrosovej verejnosti, na akej úrovni sa v tomto roku budú na Slovensku jazdiť medzinárodné majstrovstvá krajiny," uviedol Peter Kolek, člen športovej komisie pretekov motocyklov SMF a manažér projektu Slovenský motokros.2007

ilustračné, autor: kxbibo

2 komentáre

2 Comments

  1. kxbibo

    19. apríla 2007 at 15:45

    Konečne 😁

  2. snipergun

    19. apríla 2007 at 18:08

    🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri