Connect with us

Podujatia

SnowCross "po druhé"

Publikovaný

on

Druhý ročník prestížnej a ojedinelej akcie na Slovensku prebiehal posledný víkend na Donovaloch. Zúčastnilo sa viac ako 40 oficiálne registrovaných pretekárov a nespočetné množstvo ľudí, ktorí si prišli vychutnať pohľad na preteky snežných skútrov.

Celý predchádzajúci týždeň sa pracovalo na trati, na ktorej sa mali konať preteky snežných skútrov na Donovaloch. Nebolo to vôbec jednoduché, keďže cez týždeň sa počasie zhoršovalo a teploty stúpali. Sneh sa topil a trať, ktorá bola špeciálne upravená pre tento pretek sa strácala. Celý druhý ročník bol ohrozený.

V sobotu,
kedy mal byť na pláne tréning a šprinty do svahu sa nekonal. Súťaže pripravené pre tento deň boli zrušené pre nevyhovujúce počasie. Organizátori pretekov nás ubezpečili, že v nedeľu sa pretek konať bude. A aj tak bolo. Cez noc napadalo asi 40 cm snehu z čoho sa potešili nielen organizátori ale aj pretekári a takisto fanúšikovia tohto športu, ktorí sa prišli pozrieť do Donovál. „Doviezli sme sneh a zo skladu sme vytiahli slnko a dobru náladu“ s úsmevom povedala pre Piešťanský Týždeň hlavná organizátorka Viola Boledovičová.

V nedeľu
sa oficiálne začal pretek kde na štartovacej čiare arény stretli profesionáli rôznych kubatúr s pretekármi, ktorí sa tomuto športu venujú rekreačné takzvaní hobby-sti. Svojou návštevou poctil túto akciu aj dakarový pretekár Ivan Jakeš, ktorý na Donovaloch odprezentoval motorku (SnowHawk), ktorá mala namiesto predného kolesa špeciálne upravenú lyžu so zadným pásovým náhonom. Toto je práve špecifikum akcie SnowCross kde sa majú možnosť zmerať si sily amatéri s profesionálmi. Tak ako minulý rok táto adrenalínom nabitá akcia dopadla úspešne, bez zranenia a hlavne s dobrou náladou, ktorú si návštevníci, pretekári i organizátori priniesli domov.

Zdroj a výsledky podujatia: [linka]

SnowCross

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri