Connect with us

Testy a recenzie

Špecialista na pohodlnú klímu – KNOX HOT HOOD, KNOX WIND BUDDY

Publikovaný

on

KNOX HOT HOOD –  COLD KILLERS
Je síce trochu komplikovaný názov motorkárskej kukly, ale to preto, aby sa podtrhla technická vyzretosť tejto pomôcky do chladných, či mrazivých dní. Za ikonou obyčajnej kukly sa skrýva sofistikovaný výrobok s nekonečným množstvom technických riešení.

Konštrukcia bez hraníc
1.  Ploché švíky síce cítite na dotyk rukou, ale ak si dáte kuklu na hlavu, viac o nich neviete. Vzhľadom k tomu, aby udržali pevnosť a zároveň netlačili sú rozšírené a niekoľko krát  v šírke prešívané. To zabezpečí ich pevnosť a stálosť spôsobenú pri namáhaní pri obliekaní a vyzliekaní.

2.  Materiál navrchu je priedušný a kopíruje časť kukly práve v miestach, kde je kontakt s vlasovou plochou hlavy. V praxi sa potom koža pod vlasmi nepotí a prebytočné teplo  je odvetrávané cez tento materiál prostredníctvom vetrania prilby.

3.  Jednotlivé panely sú vodeoodolné, priedušné a zároveň teplé. Ich tvarovanie je presné na profil hlavy a krku, materiál je navyše elastický a tak pokrýva časti tela všade rovnocenne. Výrobca označuje  materiál ako „Tri-laminát.“

4.  Najkomplikovanejšia časť kukly vždy býva v oblasti nosa a úst. Pokiaľ si bežnú kuklu pretiahnete cez nos i ústa, priznajte sa, že čoskoro bola kukla nepríjemne v tomto okolí mokrá a viac chladila ako hriala. Tento výrobok má práve v oblasti nosa špeciálny, dobre vetrateľný materiál slúžiaci na čo najlepšie odovzdávanie vlhkosti.

5.  Táto špeciálna predná časť kukly je navyše s dekoratívnym motívom a tak pri rozopnutej bunde nemáte na sebe len kus handry. Navyše je tvarovaná na profil krku.

Resumé: V redakcii máme možno aj 6 kukiel ak nie viac. Od Knoxu v tejto edícií iba jednu a tak prepracovaný výrobok je skutočne technickou lahôdkou, ktorá uspokojí i najnáročnejšieho motorkára. Vrele doporučujeme!

Naše hodnotenie:     *****

KNOX WIND BUDDY – COLD KILLERS
Táto bunda anglickej značky KNOX tvorí kategóriu strednej vrstvy pri vašom cestovaní na motocykli, ale tým, že má niekoľko zaujímavých dizajnových grafických prvkov, je vhodná i na voľný čas, alebo ešte lepšie, keď s motocyklom zaparkujete a odložíte si motobundu do kufra, v tejto bunde si kľudne môžete zájsť na večeru, či do obchodného centra na nákupy.

Toto je jej práca
Ako stredná vrstva motorkára má jej hlavný materiál mnoho pozitívnych vlastností. Vyrobený je z 3-vrstvového laminátu s konštrukčným použitím Superior Soft Shell, teda z mäkkej vrchnej textílie. Materiál disponuje hydrofilnou membránou a ako celok tvorí odolný štít voči vetru, chladu, vode a zároveň výborne vetrá. Ako kombináciu oblečenia teda doporučujem telovú termobielizeň, druhá vrstva by mala byť KNOX WIND BUDDY a ako tretia vrstva môže byť vaša textilná, a hlavne výrobcom doporučená kožená motobunda.

Výbava
Bunda disponuje celkom dvomi bočnými vreckami na zips. V spodnej časti nájdete sťahovaciu gumu spodného obvodu a všetky švíky sú široké a ploché, niekoľkokrát prešívané kvôli pevnosti. V okolí prieramku rúk na konci rukávov sa nachádza iba gumička. Dva čelné panely od pliec sú z dizajnového materiálu a ako ďalší dizajnový prvok sú predné a zadné nápisy COLD KILLERS. Bunda aj keď je čierna, vďaka týmto prvkom je do určitej miery atraktívna.

Kvalita a výdrž
I napriek tomu, že KNOX WIND BUDDY je v redakcii používaná skoro denne, nevykazuje na žiadnych častiach, ani najviac namáhaných žiadne známky opotrebovania. Zaujímavé je sledovať jej vlastnosti, čo sa týka zápachu z potu. Nie je cítiť prepoteným zápachom, čo je znak dobre fungujúcej membrány. Možno i vďaka farbe sme ju ani jeden krát v sezóne neprali a podľa toho ako nepoužito vyzerá, ani dlho ešte nebudeme. Materiál je stále rovnako elastický a nie je vyťahaný ani v oblasti lakťov.
Naše hodnotenie:       *****

 

KNOX HOT HOOD  do testu zapožičal dovozca:  www.redline.com.pl.


Autor: Vlado Brniak, foto: autor a KNOX
Článok bol publikovaný v časopise Motomazagín 11/2014.

 

KNOX HOT HOOD, KNOX WIND BUDDY – Album k článku, Motomagazín 11/2014

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri