Connect with us

Spravodajstvo

Sunday Motorcycle Rides – webový mapovací a GPS program

Publikovaný

on

Itinerárových a mapovacích programov na webe pribúda. Takže o čo vlastne ide v tomto? Stránka sundaymorningrides.com [linka] spája Google a GPS dohromady, v podstate nič nové. Je však založená na obľúbených trasách, ktoré na ňu vkladajú užívatelia. Stránka sa ešte len rozbieha, preto je tam možné nájsť zatiaľ iba niekoľko stoviek výjazdov rozdelených na: cestné, adventure, diaľkové a medzinárodné (neamerické).

Na ľavej lište môžete nájsť ikonu ?upload rides?. Po kliknutí na ňu môžete na web nahrať Váš GPS súbor s trasou a tým ju sprístupniť aj ostatným uživateľom stránky. Mapu možete potom ďalej upravovať, doplniť na ňu obchádzky, ubytovania, reštauračné zariadenia atď. Na to slúži odkaz na ľavej strane hlavnej stránky webu (odkaz má názov ?online mapper?)

Môžete prezerať vložené trasy (ikony na hornej lište Road ? list, map Adventure ? list, map …) a môžete si na nej naplánovať vlastnú trasu (kliknutím na ikonu ?Ride Builder? na ľavej strane), pričom po zadaní všetkých bodov trasy, po ktorej chcete ísť (body sa zadávajú kliknutím v mieste kurzora), si priamo kliknutím na tlačítko vytvoríte gpx súbor, ktorý je použiteľný v GPS prístroji. V prípade, že Váš GPS prístroj nepodporuje formát gpx, je možné trasu uložiť aj vo formáte csv, ktorý by mala používať väčšina GPSiek (alebo by mal byť konvertovateľný).

Ďalšou výhodou sundaymorningrides.com je, že k svojim trasám môžete vkladať fotografie a videa miest kade ste išli, alebo ktoré ste navštívili.

Pod obrázkom Vami vytvorenej trasy sa užívateľom zobrazuje počasie. (Toto ešte nie je dotiahnuté k dokonalosti, v prípade mnou vytvorenej trasy na Orave to zobrazuje počasie v BA.)

Výhodou je, že mapu nemusíte sťahovať do počítača aby ste si ju mohli vytlačiť, ale je možné ju tlačiť priamo z internetu, pretože stránka túto činnosť umožňuje. Mapu môžete takisto priamo z webu poslať mailom známemu.

Celá služba je zadarmo. Snažte sa, nahadzujte trasy, zreprezenujeme Slovensko;)

Odskúšal som pridávanie trás, pozrite si odkazy:
[linka] – trasa international s prvym sk prispevkom
[linka] – Orawa trip:)
Mapu si môžete prepínať:
– Map (klasická mapa)
– Satellite (satelitná snímka)
– Hybrid (mapa ciest preložená na satelitnej snímke)
– SRTM (reliéfny model terénu)

Výsledná mapa

Sunday Motorcycle Rides – webový mapovací a GPS program

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri