Connect with us

Spravodajstvo

Svitko ide za svojím cieľom

Publikovaný

on

Rally Dakar má za sebou najdlhšiu etapu, ktorá merala takmer 800 km a jazdcov od cieľa delia už len posledné dve etapy. Včerajší deň bol previerkou výdrže jazdcov a samotnej techniky, ktorá dostala poriadne zabrať. Štefan Svitko aj včera potvrdil, že jeho doterajšie výsledky nie sú náhodné a patrí medzi špičkových jazdcov v štartovom poli. Števo dokázal ísť medzi najlepšími bez toho, aby zbytočne riskoval, čo mu vo včerajšej etape vynieslo 11. miesto v cieli. Víťazom sa včera stal Čiľan Lopez Contardo (Aprilia), ktorý dokázal zvíťaziť už tretí krát v tomto ročníku a opäť sa posunul na druhú priečku priebežného poradia pred Nóra Ullevasetera. Práve tento súboj priťahuje momentálne najväčšiu pozornosť a je vysoko pravdepodobné, že o druhom a treťom mieste sa rozhodne až v záverečnej etape. Bez šance nie je ani Portugalčan Rodrigues (Yamaha), ktorý na druhú priečku stráca necelých 10 minút.
Dnešná 13. etapa zo San Rafael do Santa Rosa meria 725 km z čoho 368 km predstavuje meraný „špeciál“. Po krátkej rozlúčke s pieskom a dunami (cca 40 km) sa profil trate zmení na otvorené a rýchle úseky, kde si jazdci vyskúšajú maximálnu rýchlosť motocyklov, čo môže vyhovovať najmä jazdcom na motocykloch KTM s väčšími motormi. Naviac jazdci, ktorí sa v minulom roku neumiestnili v Top 40 celkového poradia, alebo sú nováčikmi (patrí sem aj Svitko), nemusia mať výkon motora obmedzený na úroveň 450-tok a ich výhoda by mala byť ešte väčšia.

Viac info na: [linka]

Čiľan Lopez Contardo (Aprilia) vyhral už tretiu etapu v tomto ročníku Rally Dakar

Advertisement

9 komentárov

1 komentár

 1. AIR

  16. januára 2010 at 7:22

  Tak na to, ze Svitko je na tomto podujati prvy krat, tak podla mna podal super vykon a myslim si, ze ani on neocakaval taketo umiestnenie palec hore /chybajuci smajlo/

 2. Matooo

  16. januára 2010 at 8:36

  Chlapec ide jak jedna pilka, pekne, pekne 😎

 3. raptor

  16. januára 2010 at 13:18

  Ide velmi rozumne a svojim rozvaznym jazdeckym stylom mi pripomina Katrosa

  p.s. niekde som cital ze Katros povedal Jakesovi, „Ivan, ty ked spomalis, tak budes rychlejsi“

 4. AIR

  17. januára 2010 at 9:25

  Veru, nie zbytocne sa vravi, pomaly dalej zajdes 🙄 🙄 🙄

 5. dusik

  17. januára 2010 at 10:11

  raptor platí to aj naopak?

  teda, keď zrýchliš, tak budeš pomalší??? 😉 😀 🙄

 6. raptor

  17. januára 2010 at 12:09

  Dusik myslim ze pri vytrvalostnych sutaziach typu Dakar rozhodne ano

  krasny priklad Jakeš..

 7. VMax

  17. januára 2010 at 15:41

  Čo má Jakeš proti Svitkovi nejako divne sa na jeho adresu vyjadruje v médiách ? Obaja chalani majú môj obdiv ale tento rok Svitko trochu viac.

 8. raptor

  17. januára 2010 at 15:49

  Vmax .. daj volaky link, toto som nezachytil… 😕

  a ak nahodou nieco proti nemu naozaj ma tak to moze byt asi len „zavist“ ze Svitko dokoncil na prvy krat a Jakes ani raz

  (pricom si myslim ze nedokoncit Dakar nie je hanba ale zas na druhej strane sponzori sa na to mozu divat aj cez ine okuliare)

 9. MartineR

  17. januára 2010 at 18:07

  Gratulujem Števovi ku krásnemu 13-temu miestu !!

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri