Spravodajstvo

Svitok bodoval v Chorvátsku

Publikovaný

on

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok štartujúci za tím Gold Fren Team Erinac absolvoval počas uplynulého víkendu ďalší diel medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria Championship, ktorý sa konal v chorvátskej Rijeke.

Tentokrát sa preteky v Chorvátsku nezapočítavali do hodnotenia slovenských majstrovstiev, a tak šlo Tomášovi len o body do spomínaného alpsko-jadranského šampionátu.

Tomáš Svitok:
"Už vo štvrtok som absolvoval dva tréningy, v piatok nás čakali ďalšie dva voľné plus kvalifikácia. Až do sobotňajšej druhej kvalifikácie sme sa zameriavali na nastavenie podvozku, pretože motocykel stále šmýkalo. Sústredili sme sa na geometriu a to nám veľmi pomohlo. Nakoniec sme viac zaťažili zadné koleso a problém s kĺzaním bol preč. Motocykel potom síce šiel ťažšie do zákrut, ale celkovo to bolo lepšie. V zahrievacom tréningu som teda dokázal o pol sekundy zrýchliť a to aj napriek tomu, že som v ňom na rozdiel od kvalifikácie štartoval na starých pneumatikách.
Do pretekov sme obuli samozrejme nové pneumatiky. Štartoval som z 22. pozície, podarilo sa mi dobre odštartovať, ale zaplietol som sa so súperom štartujúcim rovnako ako ja na Kawasaki, za ktorým som sa tri kolá zdržal. Keď som sa cez neho dostal, dotiahol som sa na početnú skupinu, kde sa riadne bojovalo. Po boji som skončil nakoniec na 16. mieste, pričom od pätnásteho ma delilo len 0,015 sekundy. Keďže však štyria súperi predo mnou nebodujú do Alpe Adrie, získal som do hodnotenia tohto šampionátu štyri body za 12. miesto.
Teší ma skutočnosť, že som v pretekoch dokázal so správne nastaveným motocyklom oproti kvalifikácii zrýchliť o 3,2 sekundy, takže môj najrýchlejší čas mal hodnotu 1:35,6. Znamená to, že s motocyklom Kawasaki sme konečne spokojní. V pretekoch štartovalo osem týchto motocyklov a ja som bol z nich v cieli prvý. Ak by som taký čas ako v pretekoch dosiahol aj v kvalifikácii, bol by som na šiestom mieste a v Supersportoch štvrtý.
Výsledok z Rijeky a predovšetkým vedomie, že sa nám konečne podarilo odstrániť problém s nastavením motocykla, mi dáva dôvod k optimizmu pred zostávajúcimi pretekmi tejto sezóny.
Najbližšie sa predstavím už počas nasledujúceho víkendu v pretekoch Race for Fun na trenčianskom letisku, kam srdečne pozývam všetkých svojich fanúšikov a partnerov nášho tímu."