Connect with us

Spravodajstvo

Svitok bodoval vo Vallelunge

Publikovaný

on

Dva náročné víkendy má za sebou motocyklový pretekár Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac. Pred týždňom absolvoval preteky šampionátu UEM Alpe Adria v chorvátskej Rijeke a počas uplynulého víkendu debutoval v európskom pohári v triede Superstock 600 v talianskej Vallelunge, z ktorej si hneď pri svojej premiére priniesol jeden bod za pätnáste miesto. V silnej konkurencii predovšetkým talianskych jazdcov to je pre nášho pretekára skvelý úspech.

Okrem toho, že štart vo Vallelunge bol pre Tomáša prvým v ?Európe?, musel si tento náš 16-ročný pretekár zvykať aj na nezvyčajný okruh, ktorý miestami pripomína skôr motokárovú trať. Tréningov sa zúčastnilo viac ako 40 pretekárov a v piatok sa tím sústredil predovšetkým na nastavenie podvozku. V sobotňajších kvalifikáciách už Tomáš postupne znižoval stratu od najrýchlejších, oproti piatku sa zrýchlil o niekoľko sekúnd a vyjazdil si 24. pozíciu na štarte. V samotných pretekoch dokázal ešte viac zrýchliť, predbehol niekoľkých súperov a vybojoval spomínaný bod za pätnáste miesto v cieli! O veľkej konkurencii svedčí aj fakt, že víťaz minulých pretekov Alpe Adrie sa až do svojho pádu pohyboval len dve pozície pred Tomášom!

Tomáš Svitok:

?Som veľmi spokojný. Na okruh vo Vallelunge som si najprv musel zvyknúť, ale nebol to až taký problém. Okruh sa mi páči. Je tam úsek kde sa ide na plný plyn so zaradeným šiestym prevodovým stupňom a sú tu aj zákruty doslova pripomínajúce serpentíny. Ťažko sa bojovalo s domácimi pretekármi, ktorí majú okruh dokonale najazdený. Zo začiatku sme museli riešiť správne nastavenie podvozku a trochu som mal problém s pneumatikami Pirelli, na ktorých to aj tu dosť šmýkalo. V pretekoch som sa postupne prebojovával dopredu a z európskeho bodu mám samozrejme veľkú radosť.?

Tomáš Svitok, autor: Richard Karnok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri