Connect with us

Spravodajstvo

Svitok bude štartovať na ME v Misane!

Publikovaný

on

Brniansky Gold Fren Team Erinac, v ktorom štartuje náš 16-ročný Tomáš Svitok, sa rozhodol nasadiť práve nášho jazdca do pretekov majstrovstiev Európy triedy Superstock 600 v talianskom Misane 16. júna. Tomáša, ktorý má tento rok skúsenosti z európskeho pohára a UEM Alpe-Adria šampionátu, teda čaká ďalší dôležitý míľnik v jeho kariére. V spomínaných pretekoch nahradí Ondru Ježka z Brna, ktorý sa lieči zo zlomeniny nohy z anglického Donninigtonu.

Majstrovstvá Európy v triede Superstock 600 patria medzi najprestížnejšie šampionáty motocyklového športu. Preteky tejto triedy sa vždy konajú v rámci svetového šampionátu Superbikov, takže náš Svitok bude tráviť niekoľko dní v spoločnosti takých jazdcov, ako sú Biaggi, Bayliss, Toseland a ďalší. V tíme veria, že tohtoročné skúsenosti z pretekov európskeho pohára vo Vallelunge Tomášovi pomôžu v boji na horúcej talianskej pôde. Účasť v Misane by však nemala byť jeho jedinou v tomto prestížnom seriáli. Má totiž podanú žiadosť o divokú kartu pre preteky v Brne, ktoré sa budú konať 21. júla v Brne, rovnako ako v Misane, v rámci World Superbike víkendu.

Tomáš Svitok:
?Preteky v Misane budú pre mňa celkom novou skúsenosťou. Verím, že budú aj dobrou prípravou pre preteky tohto šampionátu v Brne, ktorých sa v júli plánujem zúčastniť. Som rád, že môžem v ME štartovať, je to predsa len njavyšší šampionát pre triedu Superstock 600 vôbec. O nejakom možnom výsledku však vravieť nechcem, tento rok je tam obrovská konkurencia a vlastne až priamo na mieste uvidíme s kým sa môžme porovnávať. Samozrejme, urobím všetko pre to, aby sa mi darilo čo najlepšie.?

Tomáš Svitok, autor: Petr Štola

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri