Connect with us

Spravodajstvo

Svitok bude štartovať v dvoch triedach

Publikovaný

on

17-ročný slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, ktorý bude aj v roku 2008 členom brnianskeho tímu Gold Fren Team Erinac, bude štartovať v dvoch trieach! Okrem Superstockov 600, kde úspešne jazdil v uplynulej sezóne, sa predstaví po novom aj v triede Superšport.

Rozdiel medzi oboma triedami je v možnosti úprav motocyklov. Kým v Superstockoch sa nemôže takmer nič, pravidlá pre triedu Superšportov dovoľujú urobiť z motocykla ostrejší pretekársky stroj. Samozrejme, k tomu bude Tomáš potrebovať aj druhý motocykel.

Tomáš Svitok:
"Vďaka priateľovi nášho tímu Jozefovi Slošiarovi mám už teraz doma motocykel Kawasaki ZX-6 RR model 2008, s ktorým v budúcej sezóne vstúpim do triedy Superšport. Samozrejme, že budem jazdiť aj v triede Superstock 600, ktorá pre mňa zostáva prvoradou. Tam budem štartovať so svojou Kawasaki, s ktorou som jazdil už v uplynulej sezóne. Problém pri striedaní motocyklov mať určite nebudem, pretože modely "07 a 08" sa od seba líšia len v detailoch. Bude veľkou výhodou štartovať v dvoch triedach, poskytne mi to možnosť stráviť na motorke dvojnásobok času ako doteraz a to je pre lepšie vyjazdenie sa veľmi dôležité.
Čaká nás náročná sezóna, pretože okrem domácich majstrovstiev a šampionátu Alpe Adria, chceme absolvovať minimálne aj európsky pohár. V krátkom čase nás čaká prestavba nového motocykla na Superšport a vo februári 5-dňové testovanie na španielskych okruhoch Almeria a Cartagena.
Touto cestou chcem za celý náš tím popriať všetkým našim fanúšikom, sponzorom, partnerom a zástupcom médií úspešný rok 2008.?

Tomáš s Jozefom Slošiarom

4 komentáre

4 Comments

 1. Kwasak

  25. decembra 2007 at 16:42

  Tomuto sikovnemu chalaniskovi zelam vela sponzorov a vsemoznych prostiedkov na to, aby mal moznost rozvijat svoj velky talent, nech sa mu dari a nech je stale lepsi a lepsi 🙂

 2. eXeBaT

  26. decembra 2007 at 11:24

  Nápodobne, pripájam sa a želám do novej sezóny čo najväčšie úspechy.

 3. jaRRo

  26. decembra 2007 at 14:21

  Chlapec je fakt talent dufam ze to dotiahne daleko drzim palce

 4. smugi

  26. decembra 2007 at 21:22

  Skoda ze len jedna slovenkska iskricka nadeje…ach ti sponzori.Tak vela stastia

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri