Connect with us

Spravodajstvo

Svitok testoval na Pannoniaringu

Publikovaný

on

Neobvyklý termín pre testovanie v našej oblasti si zvolil slovenský pretekár Tomáš Svitok, člen tímu Gold Fren Erinac. V posledný januárový deň sa vybral na maďarský Pannoniaring, aby sa trochu rozjazdil pred testami, ktoré ho čakajú vo februári v Španielsku.*

V Maďarsku samozrejme vládlo studené počasie, no slnko a 7 stupňov Celzia boli pre potreby tohto testu dostačujúcimi parametrami.

Tomášovým cieľom nebolo prekonávanie traťových rekordov, okrem rozhýbania samého seba chcel predovšetkým zistiť v akom stave je motocykel, na ktorom bude testovať v Španielsku na okruhoch Almeria a Cartagena.

Tomáš Svitok:

?Hneď v úvode jazdenia sa prejavili problémy so spojkou. Po odstránení problému som už začal zrýchľovať, no o tretej poobede som toho mal kvôli zime naozaj dosť, a tak sme test ukončili. Pre nás bolo dôležité vyskúšať si motocykel pred testovaním v Španielsku, aby sme zistili či sa neobjaví nejaký nečakaný problém, ktorý by sme neradi riešili na juhu Európy. Som preto rád, že sa spomenutá porucha spojky prejavila už teraz. Na Pannoniaringu som zajazdil čas 2:09, čo v daných podmienkach nebolo najhoršie, pretože trať bola studená a veľmi sa na nej šmýkalo. O prekonávanie časov však v tomto prípade nešlo, ako som už spomenul, priority tohto testu boli celkom iné.?

archív

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri