Connect with us

Spravodajstvo

Tablet namiesto štítu? Samsung s Yamahou to asi prehnali

Publikovaný

on

Najväčší svetový výrobca elektroniky, firma Samsung v spolupráci s Yamahou pripravuje technológiu určenú do sveta dvoch respektíve troch kolies v podobe veľkoplošného displeja zabudovaného do čelného štítu skútra alebo motocykla. Číry displej umiestnený v spodnej časti čelného štítu je prepojený cez wifi signál s vašim mobilným zariadením a pomocou špeciálnej aplikácie prenáša informácie z mobilu priamo na displej. Jazdec má tak k dispozícii informácie GPS navigácie a je graficky upozorňovaný na prichádzajúce hovory a smsky. Aplikácia môže automaticky odpovedať na hovory sms upozornením volajúceho, že ste práve na ceste a nemôžete odpovedať na volanie.

Technológia, ktorú Samsung nazýva Smart Winshield by sa už čoskoro mohla stať bežnou súčasťou výbavy skútrov a motocyklov a môže poslúžiť ako dôležitá súčasť medzi vozidlového komunikačného systému, na ktorom už pracujú najväčší výrobcovia.  

Advertisement

2 komentáre

2 Comments

 1. AIR

  25. marca 2016 at 8:51

  Noooooooooooooo…. nie som sice zavyslak, co musi mobil na motorke pouzivat, namam ani komunikator v prilbe, ale toto sa mi vcelku pozdava…. hodnotim to ako dobry napad a viem si to predstavit mat na motorke 👍 👍 👍

 2. satanokky

  1. apríla 2016 at 10:18

  Za prvé: bude sa to montovať aj na zadné sedadlá? 😀
  Za druhé: niečo pre takého dinosaura ako ja čo nemá smartfón to bude načo dobre?

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri