Connect with us

Spravodajstvo

Títo jazdci vás čakajú na Sony Xperia Freestyle X-Night

Publikovaný

on

Zostava jazdcov Sony Xperia Freestyle
X-Night v Košiciach je definitívne uzavretá!

KOŠICE – Koniec otáznikov, jazdecká zostava 7. ročníka Sony Xperia Freestyle X-Night je známa. Po potvrdení svetovej špičky Taku Higashiho a získaní adekvátnej náhrady za španielskeho jazdca Franza Meyera, prezradili organizátori kompletnú zostavu, ktorá 25. októbra rozblázni Steel Arénu!

Vyvážené osemčlenné štartové pole sľubuje dramatický súboj o finančné prémie vo výške 20 000 eur. Favoritmi by mali byť podľa posledných výsledkov aj skúseností buď Japonec Taka Higashiho alebo český majster sveta vo freestyle motokrose Libor Podmol.

„Prekvapiť môže samozrejme aj Maikel Melero, ktorý sa v poslednom ročníku prestížnej série X-Fighters umiestnil na 10. priečke – čiže vyššie, ako dvanásty Luc Ackermann aj štrnásty Libor Podmol,“ upozorňuje promotér akcie Jozef Murín z Boardcore Agency.

„Tento rok som vymyslel nový trik, momentálne pracujem ešte na jednom. Body varialy je nová dimenzia akrobacie v FMX, tak uvidíme, ako sa budem cítiť v Košiciach,“ naznačuje veľké veci v košickom vystúpení majster sveta v FMX Libor Podmol.

Jeho najväčším súperom v boji o víťazstvo má byť Japonec Higashino: „V X-Fighters sme spolu súperili viackrát. Libora mám rád ako správneho týpka a teším sa na ďalší súboj!“

V predbežne oznámenej zostave prišlo k jednej zmene – nádejného Španiela Franza Meyera (19), ktorý napokon predbežnú účasť nepotvrdil, nahradil talentovaný mexický freesytelista Erick Ruiz (17). 

Po prvý raz sa na veľkom podujatí so starším bratom Liborom (30) predstaví Filip Podmol (17) – majster Česka v BMX a juniorský vicemajster sveta v motokrose!

Ak chcete zažiť súboj najlepších FMX motorkárov sveta a svkelú atmosféru v Steel Arene, neprehliadnite predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. Vstupné je 21,90 eur, organizátori ponúkajú rodinám a partiám nadšencov možnosť využiť zvýhodnený balíček Quattro pre 4-členné skupiny za 79,90 eur.

 

Sony Xperia Freestyle X-Night

Jazdecká zostava 7. ročníka:

Taka Higashino (29)
Japonsko
Yamaha YZ 250

Libor Podmol (30)
Česká republika
Yamaha YZ 250

Maikel Melero (26)
Španielsko
Yamaha YZ 250

Erick Ruiz (17)
Mexiko
KTM SX 250

Filip Podmol (18)
Česká republika
Yamaha 250

Luc Ackermann (16)
Nemecko
KTM SX 350

Matej Česák (15)
Česká republika
Yamaha 125

Martin Koren (32)
Česká republika
KTM SX 250

Kde: Steel Arena Košice
Kedy: Sobota 25. októbra 2014 o 20:00
Viac info: www.fmx.sk

 

Súťaž o vstupenky tu: www.motocykel.sk/clanok.php?id=4046

 

Japonec Higashino

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri